8 GB 2133 MHz RAM ile 8 GB 3000 MHz bilgisayarda sorun yaratır mı?

alonedavar

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar ilk RAM Hi-Level'in 8 GB 2133 MHz CL15 RAM'i ikinci RAM Team Force'un 8 GB 3000 MHz CL 16 RAM'i taktım çalışıyor. CPU-Z'de Dual olarak gözüküyor ama herhangi bir sorun yaratır mı hangi testi yapabilirim?
@Samotne Ciasteczka hocam kusura bakmayın bilgili olarak bildiğim tek siz varsınız o yüzden sizi etiketledim acaba var mı bir öneriniz?

Son düzenleme:
Hiçbir faydası olmazmı bu RAM'in 2'si takılı şu an sistemde Control oyununu oynadım çökmedi.

Galiba diğer RAM 3000MHz olarak degil 2133 olarak çalışır (galiba)

İki RAM de 2133 MHz'de çalışır, CL değerleri hangisinde en yüksekse ikisi de o değerde çalışır.

Uyumluluk konusunda, test etmeden anlamanız imkansız gibi bir şey. DRAM üreticileri aynı ise sorun çıkarma olasılığı düşük ama kağıt üzerinde. Ne olursa olsun %100 çalışır diyemeyiz.

İki RAM'de 2133 MHz'de çalışır, CL değerleri hangisinde en yüksekse ikisi de o değerde çalışır.

Uyumluluk konusunda, test etmeden anlamanız imkansız gibi bir şey. DRAM üreticileri aynı ise sorun çıkarma olasılığı düşük ama kağıt üzerinde. Ne olursa olsun %100 çalışır diyemeyiz.

Göev yöneticisinde ve CPU Z'de 3000 MHz olarak çalışıyor inanın anlayamadım.
İki RAM'de 2133 MHz'de çalışır, CL değerleri hangisinde en yüksekse ikisi de o değerde çalışır.

RAM'e yük bindirebileceğim bir uygulama var mı acaba?

Uyumlu çalışma olasılıkları baya düşük, yüksek MHz olan kendini düşüğe göre ayarlar. Ama uyumsuzluğu sadece bundan kaynaklanmaz her an drop veya donma yaşayabilirsiniz keza reset.

O zaman çıkartayım gitsin.
RAM takılı mı?
Çalışıyorsa sorun yok demektir. Neden çıkartasın ki?

RAM'e yük bindirebileceğim bir uygulama var mı acaba?
Prime95 veya Memtest86 ile deneyebilirsin.

Ayrıca oyunlarda da kontrol edebilirsin. Prime95 testi veya oyun sırasında mavi ekran vermediyse gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı