Çözüldü 8 GB 3000 MHz CL 15 RAM uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alg0s

Hectopat
Elimde 8 GB 3000 MHz CL 15 G.Skill RAM var.
8 GB daha eklemek istiyorum fakat nette CL 15 değil de CL 16'lık RAM'ler var.
Uyumlu olmaz diye biliyorum fakat ürünün altında şu yazıyor ( series Ripjaws v Memory type DDR4 capacity 8 GB multi-Channel kit Dual Channel kittested SPEED3000MHz tested lateNCY15-16-16-35 tested)
Eğer ben bu RAM'i alırsam bana bir sıkıntı çıkarır mı yoksa sıkıntısız bir şekilde çalışır mı?

Çözüm
Uyumlu olmaz diye biliyorum fakat ürünün altında şu yazıyor ( series Ripjaws v Memory type DDR4 capacity 8 GB multi-Channel kit Dual Channel kittested SPEED3000MHz tested lateNCY15-16-16-35 tested)
Eğer ben bu RAM'i alırsam bana bir sıkıntı çıkarır mı yoksa sıkıntısız bir şekilde çalışır mı?

CL gecikme değeridir hocam frekans ve DDR uyumu bir RAM için yeterlidir bir problem çıkarmaz zaten anakartınız üzerinden frekans ve CL değeri ayarlaması yapılabilir.

CL gecikme değeridir hocam frekans ve DDR uyumu bir RAM için yeterlidir bir problem çıkarmaz zaten anakartınız üzerinden frekans ve CL değeri ayarlaması yapılabilir.

Çözüm
Peki CL15 ile CL 16 arasında çok bir fark var mı?

Dediğim gibi MS gibi düşünün hocam CL 14 ile 16 kullanmışlığım vardı benim XMP açamadığım için CL değerleri ile oynama yapıp frekans düşürmüştüm böylece ikside aynı CL derğerinde oluyor aynı frekans da ise bir problem olmaz 1CL değeri :)

Yeni konular

Geri
Yukarı