8 GB + 4 GB RAM olur mu?

erennokms

Hectopat
Merhaba arkadaşlar günümüzde 1080p oyunlar için 8 yetmiyor. Şu an 8 GB 1600 MHz DDR3 Corsair Vengeance RAM'im var. Yanına 4 GB 1600 taksam herhangi bir sıkıntı olur mu? (farklı bir model olacak muhtemelen)
Anakart: ASUS H81M-D

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lar birbiri ile uyumlu olmalı ve ikisi de 1600 MHz olduğu için sıkıntı çıkarmaz. Bu ara DDR3 RAM'lar gereğinden fazla para isteniyor yani adam pişkin bir şekilde sıfır DDR4 fiyatına DDR3 satıyor buna dikkat edin 300 TL ya da daha fazla satıyorlarsa almayın.

2015 gibi yıllarda piyasada bol miktarda 12 GB RAM kullanan hazır sistem ve laptop oluyordu. Hangi mantık ile piyasaya bu tarz ürünler geldi anlamak zor. DDR3 RAM'leri kit olarak ya da aynı marka model bulmak imkansız, bu sebepten fiyatı DDR4'ten fazla ve markası farklı bile olsa almak zorundasınız, başka bir alternatifi kalmıyor.
En azından 4 GB yerine 8 GB ve bire bir aynı değerlere sahip bir ürün tercih etmeniz sorun yaşama ihtimalinizi azaltabilir, yine de şans işi eski DDR3 sistemime 6 yıl sonra RAM aldım ve bir sorun yaşamadım, sorun yaşayanlarda fazlası ile mevcut.

Bir yerde 4+4'ün 8+4'den daha fazla FPS verdiğini gördüm bu nasıl mümkün oluyor? Ben tek 8'den illaki iyidir diye almayı düşünüyordum.
4+4'te 2 ram birbirlerini daha yakından tanıyorlar ve birlik içinde yapıyorlar işlerini.

Ama 8+4 olunca ikisi aynı olmadıkları için birbirlerini yabancı görüyorlar o yüzden biraz bencil hareket ediyorlar gibi bir şey.

Eğer 2 tane ram slotunuz var ise ve anakartınız destekliyorsa 8+8 yapabilirsiniz.
Anlayabildiğim kadarıyla tekli 8'in yanına tekli 4 eklemek istiyorsunuz ama 4+4 daha hızlı.

Eğer hem toplam gb'ın hem de hızın yükselmesini istiyorsanız illa bir şekilde kit ram olması veya birbirleriyle neredeyse aynı özelliklere sahip olmaları gerek.

Geri
Yukarı