8 GB + 4 GB RAM olur mu?

erennokms

Hectopat
Merhaba arkadaşlar günümüzde 1080p oyunlar için 8 yetmiyor. Şu an 8 GB 1600 MHz DDR3 Corsair Vengeance RAM'im var. Yanına 4 GB 1600 taksam herhangi bir sıkıntı olur mu? (farklı bir model olacak muhtemelen)
Anakart: ASUS H81M-D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Merhaba arkadaşlar günümüzde 1080p oyunlar için 8 yetmiyor. Şu an 8 GB 1600 MHz DDR3 Corsair Vengeance RAM'im var. Yanına 4 GB 1600 taksam herhangi bir sıkıntı olur mu? (farklı bir model olacak muhtemelen)
Anakart: ASUS H81M-D

Fark etmez yeter ki 1600MHz DDR3 olsun yeterli.

Artı -1 Eksi
Evet, sıkıntı çıkabilir. Hatta aynı marka, aynı model, aynı frekans, aynı gecikme, aynı kapasitedeki 2 bellek bile sorun çıkarabiliyor. Çünkü bellek üreticileri aynı model belleklerde bile çipi veya çip revizyonunu değiştirebiliyor.

O yüzden her zaman Kit bellek almaya özen gösterin.

Sıkıntı olma ihtimali var her zaman. Sorunsuz da çalışabilir ama bu önerdiğimiz bir konfigürasyon değil.

Aynı frekans, aynı gecikme ve hatta aynı çip olması bile uyumu garanti etmez. Çiplerin revizyonu bile uymalı bazen!

Bir yerde 4+4'ün 8+4'den daha fazla FPS verdiğini gördüm bu nasıl mümkün oluyor? Ben tek 8'den illaki iyidir diye almayı düşünüyordum.
Çünkü 4+4 Kit, uyumlu bir çift kanal RAM olarak çalışır ama 8 + 4 çift kanal olarak çalışmayabilir.

Geri
Yukarı