8 GB Corsair RAM alıp ilerleyen süreçte +8 eklesem sorun olur mu?

Kullanabilirsiniz bir sorun olmaz. Ancak DUAL KIT olarak satılmayan setlerde ürün birebir de olsa çalışmama ihtimali oluyor. Düşük bir ihtimal, bu ihtimalle de karşılaşırsanız zaten aldığınız RAM'i iade edip elinizdekini de satıp dual kit alirsiniz.

Zaten 1 ay gibi bir süreçte gene aynı marka model ram alacağım için sorun olmayacağını düşünüyorum. INTEL ve RTX 3 serisi geçiş ön hazırlığı yapıyorum. Bütçemin yettiği kadar işlem yapmakta bu durumun herhangi bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyordum.

O zaman sipariş veriyorum :)

O sıkıntılar büyük ölçüde 3.nesilde çözüldü. Kingston ile Corsair rami aynı anda kullanan bile var.
Dediğim durumda marka fark etmiyor iki farklı RAM i kullanabilirsiniz ki ben şu anda kullanıyorum mesela. İki aynı marka model i de kullanabilirsiniz ancak aldığınız RAM’ler birlikte test edilmediği için uyumlu çalışmayabiliyor. Bu durumda da single kit, dual kit dediğimiz olay çıkıyor ortaya. Yoksa dual kit denilen şey neden var?

Dediğim durumda marka fark etmiyor iki farklı RAM i kullanabilirsiniz ki ben şu anda kullanıyorum mesela. İki aynı marka model i de kullanabilirsiniz ancak aldığınız RAM’ler birlikte test edilmediği için uyumlu çalışmayabiliyor. Bu durumda da single kit, dual kit dediğimiz olay çıkıyor ortaya. Yoksa dual kit denilen şey neden var?
Ben dual kit denilen şeyin iki Raminde içinde aynı çip olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Gerçi bende dual kit almama rağmen çakal XPG ramlerin birini Samsung B-Die birini Micron vermiş. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı