8 GB Corsair RAM alıp ilerleyen süreçte +8 eklesem sorun olur mu?

harunakdnz

Hectopat
Öncelikle selamlar herkese.
RAM alacağım, bütçe sebebiyle parça parça almak istiyorum yani;

Bunu alacağım. Daha sonra tekrar aynı RAM alıp taksam Dual-Channel olarak kullanabilir miyim?

Herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Kullanabilirsiniz bir sorun olmaz. Ancak DUAL KIT olarak satılmayan setlerde ürün birebir de olsa çalışmama ihtimali oluyor. Düşük bir ihtimal, bu ihtimalle de karşılaşırsanız zaten aldığınız RAM'i iade edip elinizdekini de satıp dual kit alirsiniz.

Bunu alacağım. Daha sonra tekrar aynı RAM alıp taksam Dual-Channel olarak kullanabilir miyim?

Bence 60-70 TL daha ekleyip RGB ve 3600MHz almak yerine 2x8 3000MHz RAM alınabilir. Tabi sizin kararınız.

Herhangi bir sorun olmaz, anakartınızda en az 2 slot olduğuna emin olun yeter. Bir de anakartınız 3600 mhz desteklemiyorsa desteklediği kadarını kullanırsınız.

Kullanabilirsiniz bir sorun olmaz. Ancak DUAL KIT olarak satılmayan setlerde ürün birebir de olsa çalışmama ihtimali oluyor. Düşük bir ihtimal, bu ihtimalle de karşılaşırsanız zaten aldığınız RAM'i iade edip elinizdekini de satıp dual kit alirsiniz.
Çok düşük bi ihtimal bu 😂

Direk bunu al. GeIL 16GB(2x8) Evo Spear AMD Edition 3000mhz CL16 DDR4 Ram (GASB48GB3000C16ASCX2)

O sıkıntılar büyük ölçüde 3.nesilde çözüldü. Kingston ile Corsair rami aynı anda kullanan bile var.

Yeni konular

Geri
Yukarı