8 GB DDR2 ve Q8300 sistemde Windows 10 kastı

Fırat özen

Hectopat
Islemci: Intel Core 2 Duo Q8300 2.50 GHz.
Ekran kartı: GTX 750 Ti 2 GB DDR5.
RAM: 8 GB DDR2
SSD: 120 GB.
HDD: 150 GB.
Anakart: Palit P35A 2007 yilina ait.

Windows 7'de güzel akan bir bilgisayarım var fakat Windows 10 Home yaptığımda cok kastı. Tekrar Windows 7 yükledim neden böyle oldu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Islemci: Intel Core 2 Duo Q8300 2.50 GHz.
Ekran kartı: GTX 750 Ti 2 GB DDR5.
RAM: 8 GB DDR2.
SSD: 120 GB.
HDD: 150 GB.
Anakart: Palit P35A 2007 yilina ait.

Windows 7'de güzel akan bir bilgisayarım var fakat Windows 10 Home yaptığımda cok kastı. Tekrar Windows 7 yükledim neden böyle oldu sizce?

Windows 10 için ekran kartı driverlerini tekrar kurdunuz mu? Kurmadıysanız çok kasması normal zaten başka bir şey beklenemez. Eğer kurduğunuz halde kasıyorsa Windows dosyalarında sıkıntı vardır. Tüm güncelleştirmeleri yapıp beklemeniz gerekirdi. Bu arada çok kasıyor dediğinizi tam olarak anlatabilir misiniz?

Hocam, SSD var. Normalde akıcı olması gerekir. Hangi sürümü kurdunuz?

Windows'u SSD'ye mi kurdunuz?
evet zaten ben yapamadım formatı bilgisayarcı yaptı ben usb üzerinden yaptım rufus üzerinden boot ayarlarından usb sectim en üstü daha sonra save exit dedim logo geldi sonra solda yukarda yanıp sönen tire oldu açmadı yani pc bilgisayarcı birsekılde ypamıs oda çok kastı ?
Hocam, SSD var. Normalde akıcı olması gerekir. Hangi sürümü kurdunuz?
evet zaten ben yapamadım formatı bilgisayarcı yaptı ben usb üzerinden yaptım rufus üzerinden boot ayarlarından usb sectim en üstü daha sonra save exit dedim logo geldi sonra solda yukarda yanıp sönen tire oldu açmadı yani pc bilgisayarcı birsekılde ypamıs oda çok kastı yani niye öyle oldu bilmiyorum
Hocam Home değil Pro yükleseydiniz keşke. Ben 4 GB RAM ile bile Pro kullanmıştım. Kasma donma yoktu. HDD ile üstelik.
prodada aynı
Windows 10 için ekran kartı driverlerini tekrar kurdunuz mu? Kurmadıysanız çok kasması normal zaten başka bir şey beklenemez. Eğer kurduğunuz halde kasıyorsa Windows dosyalarında sıkıntı vardır. Tüm güncelleştirmeleri yapıp beklemeniz gerekirdi. Bu arada çok kasıyor dediğinizi tam olarak anlatabilir misiniz?
kasmaktan kastım yavasladı

Formatı bilgisayarcıya yaptırmayın. Kendiniz tekrar format atar mısınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet zaten ben yapamadım formatı bilgisayarcı yaptı ben USB üzerinden yaptım Rufus üzerinden Boot ayarlarından USB sectim en üstü daha sonra Save exit dedim logo geldi sonra solda yukarıda yanıp sönen tire oldu açmadı yani PC bilgisayarcı bir şekilde ypamıs oda çok kastı?

Evet zaten ben yapamadım formatı bilgisayarcı yaptı ben USB üzerinden yaptım Rufus üzerinden Boot ayarlarından USB sectim en üstü daha sonra Save exit dedim logo geldi sonra solda yukarıda yanıp sönen tire oldu açmadı yani PC bilgisayarcı bir şekilde ypamıs oda çok kastı yani niye öyle oldu bilmiyorum.

Prodada aynı.

Kasmaktan kastım yavasladı.

Büyük ihtimalle otomatik güncelleştirme açıktı ve sisteme yük bindiği için bilgisayarınız yavaşladı. Windows 10 yüklediğiniz anda fişek gibi olmasını beklemeniz hata olmuş. Tekrar Windows 10'a format atın ve güncellemeleri manuel olarak yapmak için (bazen kendisi başlamıyor) ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > Windows Update konumuna gidip denetlemesini isteyin. Güncellemeler yüklendiğinde tekrar denetleyin bazen hepsini aynı anda yüklemiyor. Güncelleştirmeler tamamen bittiğinde kasıp kasmadığına bakarsınız.

Formatı bilgisayarcıya yaptırmayın. Kendiniz tekrar format atar mısınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bende bu böyle olmuyor işte anakart 2007 yılına ait oldugu için yapamadım ben

Geri
Yukarı