DDR2 8 GB RAM 4 GB Kullanılabilir Görünmesi

Arkadaşlar 4 tane 2GB DDR2 800 MHz 1 tanesi 667 MHz 3 tane 800 takıyorum 2 tane ufak Kingston takınca 4 kullanılıyor diğer 800 MHz olanı takınca 6 GB var ama 4 kullanıyor diğerini de takınca 8 var 4 kullanılıyor neden böyle bir hata alıyorum acaba işlemciyle uymama gibi bir problemi mi var acaba önceden Pentium işlemci ile kullanıyorum RAM'leri.
Bu arada BIOS'ta 4096 kullanılabilir yazıyor bakınca.

Yok hocam onu demedim. Şimdi yanlış anlamadıysam siz 3 tane 800lük raminiz olduğunu söylemişiniz. Bunların ikisi birebir aynı diğer büyük demişiniz. Yani 800'lük X X Y (3 adet) raminiz var. 667 olanı hiç hesaba katmıyorum. Yalnıza X Y ramlerini takar mısınız?

@bysuvari diğer ramlar hiç bir şekil de çalışmadı overclock da hiç olmuyordu 3 3 falan yükselttim 2.33 ghz de 333 dü rakam 342 de 2.40 oluyor 243 de de 2.40 ama 342 en son çalışıyor overclockda voltaj yükseltince olmuyor kısaca sıkıntı neyde çözemedim en son 2.40 ghz oldu işlemci. ram da aynı modellerden yeni almam lazım

Sonuç olarak ramler uyumsuz birbiriyle. Evet yeni ram almaniz gerekiyor birbiriyle aynı olan iki 800 MHz ile birebir aynı değerlere sahip. Letgoda ucuza ikinci el çok rahat bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı