8 GB DDR4 CL22 3200MHz RAM önerisi

Sailor123

Femtopat
Daha fazla  
Kingston 8 GB DDR4 CL22 3200MHz RAM var laptopumda. Dual Channel için aynı RAM'dan eklemek istiyorum ama 500 TL'den aşagısı yok. Bir ara 300 TL olmuş. Pahalı mı fiyatı? Bende bir laptop daha var, onda Samsung'un aynı modelden 2x8GB var. Bunu çocuklar kullanacak. RAM'ları takas edeyim dedim, laptopu denerken uçak Simulator oyununda 9GB RAM kullanımı oldu. 8 GB RAM'ı düşürürsem oyunu açınca zorlar mı acaba? Çocuklar büyük oyunlar oynamayacak, oynayamaz da zaten. Bir fikir ya da RAM önerisi verebilir misiniz?

Dediğiniz mantıklı hocam. Çift kanal Samsung bellekleri kendinize alabilirsiniz. Sizdeki 8 GB RAM ise diğer PC'de olur.

Dediğiniz mantıklı hocam. Çift kanal Samsung bellekleri kendinize alabilirsiniz. Sizdeki 8 GB RAM ise diğer PC'de olur.
Hocam kusura bakma Türkçeyi kullanamamışım ceza yedim😁
16gb olan ideapad gaming3 ryzen 7 modeli 1650ti
Digeri msi alpha 15 a4dek ryzen 7 radeon 5600m ekran karti 8 gb ram var
Ikiside oyun laptopu ama lenovo cok agir kullanilmicak ben kullanirsam anca buyuk oyun oynanir. Ama kafama takilan full oyun oynasam ikisiylede 4-5 sene goturur beni yada muhendislik programlari icin. Ileride digerinede 8gb ram almam gerekirmi gerekirsede bazi ramler bulunmuyomus piyasada salliyorum 3 sene sonra ayni ramdan bulabilirmiyim.
Birde hocam dedim ya ucak simulatorunde lenovo 9 gb ram kullandi 8 gb tek ram birakirsam oyunu acarmi acarsa laptopu cok zorlarmi bi sikinti cikarirmi

Hocam, 16 GB olsun daha iyi. 8 GB yetmeyebilir.

Geri
Yukarı