8 GB ekran kartlarının geleceği nasıl olacak?

üyeadim

Centipat
Daha fazla  
1-2 ay içinde hazır sistem almayı planlıyorum ve şanlık en uygun 4060 gibi görünüyor, ancak ekran kartının RAM'i 8 GB. Sizce bu kartın geleceği nasıl olur, ne kadar idare eder ve gelecekte çıkacak oyunları oynatabilir mi? Ve ya VRAM oyunlar için önemli bir şey mi? Bütçem 30 bin TL. Ancak 1-2 ay sonra fiyatları ne olur bilmiyorum.

1-2 ay içinde hazır sistem almayı planlıyorum ve şanlık en uygun 4060 gibi görünüyor, ancak ekran kartının RAM'i 8 GB. Sizce bu kartın geleceği nasıl olur, ne kadar idare eder ve gelecekte çıkacak oyunları oynatabilir mi? Ve ya VRAM oyunlar için önemli bir şey mi? Bütçem 30 bin TL. Ancak 1-2 ay sonra fiyatları ne olur bilmiyorum.

Ben ASUS Dual RTX 4060 8 GB VRAM kullanıyorum, evet kullanım değerlerine bakılırsa VRAM gerçekten önemli bir husus. 8 GB kartların geleceği konusu ise yakın gelecektede gayet iyi sonuçlar alınabilir bence. Ama biraz daha uzun süreli düşündüğümüzde çok da iyi bir seçim olduğunu düşünmüyorum 8 GB ekran kartlarının, alabiliyorsan 4060 Ti 16 GB almanı şiddetle tavsiye ederim dostum.

Oynatır. Bu bir iki oyunda sırıttı sadece VRAM olayı. Komple 8GB kartlar çöpe atılacak demek değil. Üstelik ultraya alınca bu saçmalık boy gösteriyor. High ile ultra arasında minimal bile diyemiyeceğimiz fark var. High da oynarsın.
Artı olarak da hocam ne kadar çoğu yeni oyunlarda sıkıntı olsa bile 4GB kartlar şu an az çok ideal.

Maalesef firmalar optimizasyona önem vermediği sürece daha fazla VRAM ihtiyacı olacak.

Şu an mesela HD Texture Pack yüklü Diablo IV ultra ayarlarda 20GB VRAM tüketiyor. Ama bu ekran kartlarının bellek yetersizliğinin değil, yapımcıların düzgün oyun çıkarma üşengeçliğinin neticesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı