8 GB MacBook vs 16 GB Windows laptop

gmaschine

Hectopat
Yer
İzmir
Birçok kişiden 16 GB Windows yerine 8 GB macOS kullanmayı yeğlerim yorumu gördüm ve açıkçası ben de macOS+pil süresi+ekran+klavye ve Swift yazılım dili için MacBook'tan yanayım gibi ancak tam olarak doğru tercih mi bilemiyorum.
Yazılım için kullanılacak sadece.
Python, JS, C#,Unity ve eğer MacBook alırsam Swift.
Birçok kanal izledim ve 8 GB RAM'in benim işlerim için şu anlık yeterli olabileceğini gördüm ancak eğer ileride sanal makine kurmam gereken bir durum olursa 8 GB RAM sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Örneğin parallels ile Windows kurmak zorunda kalabilirim belki
Windows olarak aklımdaki model de bu

Son düzenleme:
Kesinlikle MacBook. 2000 TL'yi gözden çıkarıp direkt tartışmaya son vermenizi öneririm. Sanal makine falan kuracaksınız diye, yoksa 8 de yeterli olur. Sırf RAM için kesinlikle MacBook'tan Windows'a dönülmez.

Yazilim icin ne seviyede kullanilacak? Baslangic ve orta seviyede sikinti cikarmaz.Sanal makine isin icine girerse o zaman sikinti epey.

Yazilim icin ne seviyede kullanilacak? Baslangic ve orta seviyede sıkıntı cikarmaz. Sanal makine isin icine girerse o zaman sıkıntı epey.

Hocam baslangıc/orta düzey aslında sanal makine dememdeki tek sebep eğer bir uygulama MacOS'da kullanılamaz olursa (tektük hani bir ihtimal) o yüzden sanal makine kullanırım diyeydi ancak dediğim gibi bayağı düşük ihtimal.

Hocam baslangıc/orta düzey aslında sanal makine dememdeki tek sebep eğer bir uygulama MacOS'da kullanılamaz olursa (tektük hani bir ihtimal) o yüzden sanal makine kullanırım diyeydi ancak dediğim gibi bayağı düşük ihtimal.

Cok fazla sekme acmadigin surece genel anlamda yeterli olur 8GB kod yazarken.

Geri
Yukarı