MacBook Air M1 16 GB vs M.2 8 GB

koala123

Hectopat
MacBook Air M1 16 GB 256 SSD.
MacBook Air M.2 8 GB 256 SSD.
Yazılıma ciddi manada yeni başlayacağım (kısa süre Win'de yazdım Python o kadar) yeni bilgisayar alacağım ama uzun götürsün ve ileride iOS tarafında bir şeyler yapmayı istiyorum ama sorun şu IOS'ta yapamayıp Windows'a ihtiyacım olursa o zaman Win indirmek sıkıntı olur mu işte crack vs sıkıntı yaratır mı kullanım açısından kısıtlar mı beni sizce?
Yoksa Huawei de alabilirim ama onda da bazı kısıtlamalar varmış falan tam araştırma fırsatı bulamadım açıkçası da.
Yani bilen birileri bana tavsiyede bulunabilirse çok sevinirim. Ve Mac'de ekran boyutu 13,3 m1 13,6 M.2 bunu da göz önüne alırsanız sevinirim küçük ekran sıkıntı olabilir mi? Huawei alırsam D16 16” yani olacaktı da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mac'te RAM artırımı olamıyor diye biliyorum ama değiştirmekten bahsediyorsanız 3-4 sene sonra anca değişirim herhalde laptop.

Yeni modellere tam bakmadım eğer RAM lehimli ise evet artırılmaz ama bence gene de işlemci, RAM'den daha önemli bir birim. Tabii gene de size kalmış bir şey eğer RAM yetmez diyorsanız M1 alabilirsiniz.

Geri
Yukarı