8 GB RAM 4 GB gösteriyor

ktskn

Hectopat
Bu sorunu daha önce de yaşamıştım ama RAM'leri çıkartıp yerlerini değiştirince düzelmişti. Şu an olmuyor. Taşınma sürecindeydim, onun öncesinde 2 ay bilgisayara dokunmadım. Ardından araç için taşındı yani. Biraz sallanmış, sarsılmış olabilir ama ekran kartı falan takılı değildi.

1699213709900.png

1699213674751.png

Bu sorunu daha önce de yaşamıştım ama RAM'leri çıkartıp yerlerini değiştirince düzelmişti. Şu an olmuyor. Taşınma sürecindeydim, onun öncesinde 2 ay bilgisayara dokunmadım. Ardından araç için taşındı yani. Biraz sallanmış, sarsılmış olabilir ama ekran kartı falan takılı değildi.

Eki Görüntüle 2004519

Eki Görüntüle 2004516
Sistem 32 Bit mi, 64 Bit mi?

Sistem 32 Bit mi, 64 Bit mi?
64 bit.
Görselde 8GB olduğu yazıyor?
CPU-Z 8GB gösteriyor fakat oyunlarda olsun performansta ve görev yöneticisinde olsun 4GB.

Operayı açarken bile saatlerce bekliyor. Arka planda 2 tane şey açık kalınca cortluyor. Photoshop kullanmak istesem Allah'a emanet takılıyor. Tıkladığım şey kafasına göre 5-10 dakika sonra geliyor.

Tamamlanan 29GB olmasının nedeni sanal bellek kullanıyor olmam. Ne işe yarıyor onu da tam çözemedim ama sanal bellek var yani.

64 Bit.

CPU-Z 8 GB gösteriyor fakat oyunlarda olsun performansta ve görev yöneticisinde olsun 4 GB.

Opera'yı açarken bile saatlerce bekliyor. Arka planda 2 tane şey açık kalınca cortluyor. Photoshop kullanmak istesem Allah'a emanet takılıyor. Tıkladığım şey kafasına göre 5-10 dakika sonra geliyor.

Tamamlanan 29GB olmasının nedeni sanal bellek kullanıyor olmam. Ne işe yarıyor onu da tam çözemedim ama sanal bellek var yaniamlerin çok eski olduğu için çok yavaş

64 Bit.

CPU-Z 8 GB gösteriyor fakat oyunlarda olsun performansta ve görev yöneticisinde olsun 4 GB.

Opera'yı açarken bile saatlerce bekliyor. Arka planda 2 tane şey açık kalınca cortluyor. Photoshop kullanmak istesem Allah'a emanet takılıyor. Tıkladığım şey kafasına göre 5-10 dakika sonra geliyor.

Tamamlanan 29GB olmasının nedeni sanal bellek kullanıyor olmam. Ne işe yarıyor onu da tam çözemedim ama sanal bellek var yani.

RAM'ler çok eski olduğu için yavaş olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı