Çözüldü 8 GB RAM 5,9 GB kullanılabilir olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Oğuz Eymen

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
Amd ryzen 5 5600h
Merhaba başlıkta dediğim gibi böyle bir sorunla karşılışıyorum. Sizce neden böyle yani kullanılabiliri 8 GB yapamaz mıyım?

Çözüm
BIOS'tan UMA Graphics Size veya UMA Buffer Size kısmını en düşük miktara getirip dener misin? AMD dahili ekran kartı VRAM olarak RAM kullanın. Oradan sınır getirirseniz daha az kullanır. Bu da size daha fazla RAM alanı sağlar.
BIOS'tan UMA Graphics Size veya UMA Buffer Size kısmını en düşük miktara getirip dener misin? AMD dahili ekran kartı VRAM olarak RAM kullanın. Oradan sınır getirirseniz daha az kullanır. Bu da size daha fazla RAM alanı sağlar.

Çözüm
Bende 3050 Ti yanında AMD Radeon Graphics var ona gidiyor herhalde RAM.

Arama sistem yapılandırması>önyükleme>gelişmiş seçenekler> bellek üst sınırı tiki kaldır.

Tik zaten seçili değil.

BIOS'tan UMA Graphics Size kısmını en düşük miktara getirip dener misin? AMD dahili ekran kartı VRAM olarak RAM kullanın. Oradan sinir getirsen daha az kullanır. Bu da size daha fazla RAM alanı sağlar.

Hocam bir şey olmaz değil mi ben pek bilmiyorum bu işleri başımıza iş açmayalım şimdi.

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı