8 GB RAM kullanılabilir olarak 3.24 GB gözüküyor

Ne demek hocam adımları tek tek uygularsanız işe yarayacaktır. İyi günler mutluluğunuz eksik olmasın.

Bilgisayarı işlemden sonra yeniden başlatacaksınız hocam.

Hocam yaptıktan sonra yeniden başlattım hocam zaten ondan sonra geldim buraya sorun düzelmedi ama gene de sağ olun.
Ne demek hocam adımları tek tek uygularsanız işe yarayacaktır. İyi günler mutluluğunuz eksik olmasın.

Bilgisayarı işlemden sonra yeniden başlatacaksınız hocam.
Hocam 0 yazıyor kutuya tıklayıp 0 ı 8192 çevirip tamam dedim yeniden başlatmadan önce kontrol ettiğimde 0 gözüküyordu şuan da 0 ne yapabilirim ?

Hocam yaptıktan sonra yeniden başlattım hocam zaten ondan sonra geldim buraya sorun düzelmedi ama gene de sağ olun.

MSConfig'in ilk ekranında seçmelide ise normal seç yeniden başlat bir de öyle dene sonra tekrar seçmeliye dönebilirisn.
Bir de o tikini açtığın yeri kapat.

Dosya Ekleri

• foto 3.png
    foto 3.png
    216,2 KB · Görüntüleme: 24
  • foto 4.png
    foto 4.png
    218 KB · Görüntüleme: 28

Güvenli modda normale almayı dener misin bir de bir tane video atacağım olmazsa onu deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne yazık ki işe yaramadı hocam :(
Hocam anakartınız üzerinde birkaç araştırma yaptım ne yazık ki 8 GB RAM için dual channel gerekiyormuş sanırım siz single channel 1x8GB RAM kullanıyorsunuz bu sebepten ötürü de anakartınız desteklemiyor. Örneğin 4x2GB kullansaydınız 8 GB'ını da kullanabilirdiniz.

Hocam anakartınız üzerinde birkaç araştırma yaptım ne yazık ki 8 GB RAM için Dual Channel gerekiyormuş sanırım siz Single Channel 1x8GB RAM kullanıyorsunuz bu sebepten ötürü de anakartınız desteklemiyor. Örneğin 4x2GB kullansaydınız 8 GB'ını da kullanabilirdiniz.

O şekilde kullanıyorum hocam zaten 2 RAM slotum var 2 sindede 4 GB DDR3 1333MHz RAM'ler var gene de sağ olun hocam teşekkürler.
Güvenli modda normale almayı dener misin bir de bir tane video atacağım olmazsa onu deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne yazık ki işe yaramadı hocam :(

Dosya Ekleri

• foto 5.png
    foto 5.png
    286,8 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı