8 GB RAM 6 GB gözüküyor

TheAviaTorX

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayarımın RAM'i normalde 8 GB olması gerekirken 6 GB gösteriyor. CPU-Z uygulamasından bakınca 8 GB gösteriyor ama özelliklerde 6 GB. Yardımcı olacak var mı?

Vega 8 gibi bir APU sisteminiz varsa 2 GB'ını kullanacaktır. APU sistemlerin kendine özel RAM'i olmadığı için sistem RAM'inden faydalanır. Harici ekran kartlarının ise kendi RAM'ları vardır. Sistemin RAM ine ihtiyaç duymazlar.

RAM'ı çıkarıp takar mısın tekrar?

Bir çok kez çıkartıp taktım 4 tane RAM yerinin hepsini değiştirdim takıp çıkardım defalarca ama hala aynı sistemde ve BIOS'ta 6 GB gösteriyor ama CPU-Z uygulamasında 8 GB diyor.
Vega 8 gibi bir APU sisteminiz varsa 2 GB'ını kullanacaktır. APU sistemlerin kendine özel RAM'i olmadığı için sistem RAM'inden faydalanır. Harici ekran kartlarının ise kendi RAM'ları vardır. Sistemin RAM ine ihtiyaç duymazlar.
Ekran kartım var APU değil sistem
Soru sorup kaçmış arkadaş. Keşke böyleler banlansa.

Yazım hatasından ban yedim :)
Sistem 64 bir mi yoksa 32 Bit mi?

64 Bit
APU değil .
Sisteminizi atabilir misiniz?

Sistem bu
İşlemciniz nedir? Bir de fotoğraflar atabilir misiniz?

Sistemi attım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    126 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Bir çok kez çıkartıp taktım 4 tane RAM yerinin hepsini değiştirdim takıp çıkardım defalarca ama hala aynı sistemde ve BIOS'ta 6 GB gösteriyor ama CPU-Z uygulamasında 8 GB diyor.

Ekran kartım var APU değil sistem.

Yazım hatasından ban yedim :)

64 Bit.

APU değil.

Sistem bu.

Sistemi attım.

Sistemin APU değilse 2 GB nasıl gider bilmiyorum. Tek önerim çıkarıp tekrar takman olacaktır. Olmazsa bir bilgisayarcıya sorarak bilgi alabilirsin.

Sistemin APU değilse 2 GB nasıl gider bilmiyorum. Tek önerim çıkarıp tekrar takman olacaktır. Olmazsa bir bilgisayarcıya sorarak bilgi alabilirsin.

Hepsini tek tek denedim hepsi çalışıyor 2 tane takınca yani 4 GB ile 2 GB takınca 6 GB oluyor fakat diğer 2 GB RAM'i takınca da 6 oluyor yok mu bilen.

Geri
Yukarı