8 GB RAM ( 7, 73 GB KULLANILABİLİR MİKTAR)

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Arkadaşlar, 8 GB tek modül KINGSTON HYPERX RAM kullanıyorum. Başlıkta yazan sorun ile karşılaştım. Çözümü var mıdır?

Arkadaşlar, 8 GB tek modül KINGSTON HYPERX RAM kullanıyorum. Başlıkta yazan sorun ile karşılaştım. Çözümü var mıdır?

Sistemde arka planda çalışan programlar kullanıyor Ram'in bir kısmını. Sen hiçbir program kullanmasanda Windows'un çalışması için bir takım programlar Ram'den yer.

Anakartınız BIOS ayarlarından dahili grafik işlemcinizin bellek boyutunu ayarlayarak 7.73GiB olan boyutu biraz daha arttırabilirsiniz. Bazı durumlarda sisteminiz kendi içerisindeki komutları çalıştırabilmek adına bellekten bir bölümü adreslemede kullanabilir bunun için çok fazla seçeneğiniz yok ilk dediğim yolu deneyerek biraz daha sonuca ulaşabilirsiniz. Ancak buraya dikkat bellek boyutunu düşürürseniz dahili grafik işlemcinizin performans kriteride ona bağlı olarak bir miktar düşecektir.

Bios Ayarları Kontrol edin ve en son sürümü kullanın . Eğer Gene sorun çıkarsa İşletim sistemi bant genişliğini 32 Bit ise , 64 Bit yapın .

Bilgisayar-Özellikler kısmında bu yazıyor ise arkadaşın da dediği gibi işletim sistemi ile alakalı olabilir. Ben de 8gb kullanıyorum ve win7 32bit kurmuştum 3.54 gibi bir şey gözüküyordu, 64bit kurunca düzeldi. Fakat sizde çok büyük bir miktar fark yok, sorun başka bir yerde de olabilir. Aslında çok büyük bir sorun var gibi de gözükmüyor.

Sorun kesinlikle yok. Zaten oyun oynuyorsanız 8GB köküne kadar kullanan oyun yok. Hatta ve hatta 4GB bile yeterli gelmektedir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı