Çözüldü 16 GB RAM Kullanılabilir miktar 8 GB

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

invaderghoul

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım B350 Tomahawk. Belleklerim Corsair Vengeance LED 3200 MHz. Bugün BIOS update yaptım daha sonra güncelleştirmeler yapıldı ve fark ettim ki belleklerimden biri kullanılamıyor. Eskiden kullanılabilen 15.95 GB iken şu an 7.95 yazıyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür RAM sorununu yaşamamak için anakart bellek listesinden bir bellek almalıydınız. Anakart ile ilgili bir problem yok.
Bu anakart ile ilgili internetten bolca sorun bulabilirsin. MSİ'nin acilen bu sorunu çözmesi gerek. Bu anakartı kullanıpta memnun kalan hiç görmedim. Yurt dışı forumlarında da görmedim.

Bu anakart ile ilgili internetten bolca sorun bulabilirsin. MSİ'nin acilen bu sorunu çözmesi gerek. Bu anakartı kullanıpta memnun kalan hiç görmedim. Yurt dışı forumlarında da görmedim.
Ben bir sıkıntı yaşamadım PC Mate kullanıyorum. Tomahawk var kuzenimde bellek listesine bakıp aldık sıkıntısız kullanıyor 2933 MHz ile ilerideki AGESA güncellemeleri ile tam uyum sağlayacaktır. MSI yapabileceği bişey yok bu konuda her markada olabilir. Mesela GSKILL Ripjaws Asus anakartlarda 2133 MHz üzerine çıkamıyor tüm olay uyumlu bellek.

Ben bir sıkıntı yaşamadım PC Mate kullanıyorum. Tomahawk var kuzenimde bellek listesine bakıp aldık sıkıntısız kullanıyor 2933 MHz ile ilerideki AGESA güncellemeleri ile tam uyum sağlayacaktır. MSI yapabileceği bişey yok bu konuda her markada olabilir. Mesela GSKILL Ripjaws Asus anakartlarda 2133 MHz üzerine çıkamıyor tüm olay uyumlu bellek.

Bkz: www.technopat.net/sosyal/konu/hyperx-predator-rami-2800-mhz-yapinca-mavi-ekran.477094/#post-2677620

Dostum ilk başta bende 2933Mhz'de kullanıyordum. Ne olduysa 2-3 gün sonra anakart arıza verdi. Neyden kaynaklı olduğunu bende anlamadım. Kuzeniniz XMP açarak mı 2933Mhz'de kullanıyor?

Dostum ilk başta bende 2933Mhz'de kullanıyordum. Ne olduysa 2-3 gün sonra anakart arıza verdi. Neyden kaynaklı olduğunu bende anlamadım. Kuzeniniz XMP açarak mı 2933Mhz'de kullanıyor?
Evet XMP açık. Anakartınız problemli gibi servise gönderdiniz mi hiç?

Evet servise gönderdim. BİOS'u silip tekrar yüklemişler.
İleri ki AGESA ile uyumluluk artar o zaman dahi sıkıntı çıkarsa tekrar yollayın.

@EmirsRB Hocam içim rahat etmedi yanlış yönlendirme yapmayayım teknoloji şans işi belki ileride benim de başıma gelebilir kesin bir şey yok. Servisle konuş istersen ama o Trident Z RGB RAM'ler hakkında bir bilgim yok

Gskill Trident Z Ryzen'de sıkıntı çıkarıyormuş. Bunu aldıktan sonra gördüm forumlarda. İnşAllah sorunu çözerler. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı