8 GB RAM Cyberpunk 2077 gibi oyunlar için yeterli mi?

Droplar yaşayabilirsiniz. Ek olarak o sisteme 8GB da hiç yakışmamış doğrusu 😁.
Genelde geceleri lol atıyorum o yüzden yoksa 16gb'a tamamlamayı düşünüyordum. Nereye kadar lol 😀
Merhabalar.

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri (muhtemel):
  • Işlemci: Intel Core i5-10500T veya AMD FX-8350.
  • RAM: 8 GB.
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB.
  • Hafıza: 70 GB.
  • Işletim sistemi: Windows 10 (64 Bit)
Sistem gereksinimleri muhtemel olarak böyle görünüyor. Günümüzde 8 GB RAM yeni oyunlar için pek iç açıcı görünmese de benim görüşümce oyunu orta veya düşük grafik ayarlarında oynayabilirsin.
Bu yazdığınız minimum mu yoksa önerilen mi ? Eğer minimumsa işlemci gereksiz yüksek değil mi ?

• minimum:
    • işletim sistemi: Windows 7 or 10.
    • işlemci: Intel Core i5-3570K or AMD FX-8310.
    • bellek: 8 GB RAM.
    • ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 or AMD Radeon RX 470.
    • DirectX: sürüm 12.
    • depolama: 70 GB kullanılabilir alan.
    • ilave notlar: SSD recommended.
  • önerilen:
    • işletim sistemi: Windows 10.
    • işlemci: Intel Core i7-4790 or AMD Ryzen 3 3200G.
    • bellek: 12 GB RAM.
    • ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 or AMD Radeon R9 Fury.
    • DirectX: sürüm 12.
    • depolama: 70 GB kullanılabilir alan.

Resmi Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri.

Cyberpunk'a lazım olmasa da (kesin değil), RDR 2 için 16 GB RAM şart. Optimize olarak sorunlu bir oyun. Çok fazla drop yersiniz. Zaten artık 8 GB RAM devri kapandı. Bu oyunlar için olmasa bile 16 GB RAM'e geçmeniz gerekir.

@Lethal Blows neden aslı olmayan bir şeyi paylaşıyorsunuz ki? Zaten gereksinimler açıklanmıştı.

1603316853872.png

@Lethal Blows neden aslı olmayan bir şeyi paylaşıyorsunuz ki? Zaten gereksinimler açıklanmıştı.

Aslı olmayan herhangi bir şey paylaşmadım Google'a arattığınızda ilk başta çıkan sistem önerilerini sundum insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz Technopat Sosyal'de insanlara laf sokmaya çalışmıyoruz.
Genelde geceleri lol atıyorum o yüzden yoksa 16gb'a tamamlamayı düşünüyordum. Nereye kadar lol 😀

Bu yazdığınız minimum mu yoksa önerilen mi ? Eğer minimumsa işlemci gereksiz yüksek değil mi ?

Diğer arkadaşlarım minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini iletmişler. Gerekli bilgileri onlardan sağlayabilirsiniz bana kalacak olursa evet bence de gereksiz yüksek görünüyor Pentium G4600 kullanıyorum GT 1030 ekran kartım ve 8 GB 2400MHz ram ile birlikte Full HD orta ayarlarda çoğu oyunu 60 FPS üzeri oynuyorum GTA 5 dahil ancak yeni nesil oyunlarda işlemci, RAM ve ekran kartı ne kadar zora girecek bilemiyorum.
Ne ortası, düşüğü. 1660 Ti ile High ayarlarda oynar.
Kısmet.

Son düzenleme:
Oyunların test edildiği birsürü video var onları izleyebilirsin.RDR2 gibi oyunlar bazı zamanlar 9-10 gb ram kullanabiliyor.Kesinlikle 8x2 yapmalısın.

Geri
Yukarı