8 GB RAM ile Forza Horizon 5 oynanabilir mi?

İşletim sistemi
Windows 11

furkanevn

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
ADATA SU 630 240 GB SSD / WD Blue 500 GB HDD
Ekran kartı
GTX 1650 SUPER
Anakart
B450M A PRO MAX
İşlemci
R3 3100
FH5 indirmeyi düşünüyorum fakat 8 GB RAM sıkıntı olur mu diye kafama takıldı. PC yüksekte oynatıyor baktım YouTube'dan fakat RAM kafamı karıştırdı.

Hocam nasıl oynuyorsunuz bende 16 GB RAM var oyun 12 GB RAM kullanıyor.

Aslında Windows ne kadar RAM var ise o kadar kullanır mesela 32 GB RAM taksan 24 GB tüketir gibi düşünebilirsin 8 GB ile oynuyorum 900 MB kadar boş kalıyor üstüne sorunsuz yüksek grafiklerde oynuyorum.

Yiyorum zaten RDR2 ve Fortnite da bayağı sıkıntı yaşadım o yüzden Forza'ya takıldım.

Eğer HDD kullanıyosanız yersiniz bende M.2 var ondan RAM çok rahat optimize şekilde silip yüklüyor okuma yazma gibi düşünebilirsin RAM'ın giderken arkanı silip önü renderliyor M.2 sayesinde bu yüzden ayrıca benm RAM 2666MHz SO-DIMM laptop RAM'ı.

Eğer HDD kullanıyosanız yersiniz bende M.2 var ondan RAM çok rahat optimize şekilde silip yüklüyor okuma yazma gibi düşünebilirsin RAM'ın giderken arkanı silip önü renderliyor M.2 sayesinde bu yüzden ayrıca benm RAM 2666MHz SO-DIMM laptop RAM'ı.

RAM takviyesi yaparsam haddisk in önemi kalır mı çünkü ben Fortnite'ı SSD de oynuyordum droplanıyordu RDR yide HDD de oynadım oda droplanıyordu anlamadım yani

Geri
Yukarı