8 GB RAM ile Windows 11 kullanılır mı?

Teurastaja.

Kilopat
Windows 10 da sürekli hata alıyorum uygulamalar, oyunlar doğru düzgün çalışmıyor. RAM kullanımı vs nasıl olur? Laptop özellikleri i5-10300H, 8 GB RAM, 512 GB SSD, GTX1650 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 4 GB ramle kullanıyorum hafif donuyor.

Oyun için pek önermem hocam, FPS'inizde düşüş olabilir. Benim kullandığım cihazda Windows 10 Pro Windows 11'e göre daha yüksek FPS veriyordu ancak sizin gibi yazılımsal sorunlar yüzünden Windows 11'e geçmek zorunda kaldım.

Windows 10 da sürekli hata alıyorum uygulamalar, oyunlar doğru düzgün çalışmıyor. RAM kullanımı vs nasıl olur? Laptop özellikleri i5-10300H, 8 GB RAM, 512 GB SSD, GTX1650 Ti.

Benim laptopa 8 GB RAM i5 11400H ama bayağı rahat Chrome Tab performansı da aynı şekilde akıyor.

Normal kullanım için sorun yaratmaz. Ancak işlemci ve ekran kartınız iyi Windows 11 geçmeyin. Eğer RAM arttırma durumunuz var ise kesinlikle arttırın. Eğer sistem kötü olsaydı yani yükseltmeye değmemeiş olsaydı laptop değiştirin diye tavsiyede bulunurdum. Ancak depolama ve RAM arttırmaya deper bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki yeni laptop falan alsan pahalıya patlar. 8 GB RAM daha eklesen SSD en azından 1TB yapsan tadından yenmez.

Gündelik işlerinizi vs. yapacaksınız kullanılır yeterlidir fakat oyun oynayacaksanız sıkıntı çekersiniz drop yiyebilirsiniz Windows 11 zaten 4 GB civarı RAM kullanıyor geriye 4 GB kalıyor oda günümüz oyunları için yeterli değil belki eski ve gereksinimi düşük oyunlar oynanabilir.

Geri
Yukarı