8 GB RAM iş için yeterli mi?

Dovahkiin1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, laptoplarda 8 GB RAM şu anda iş, ofis, çalışma alanında yeterli midir? En azından birkaç yıl için yeterli mi? 2023'te açılan bir konu görmediğim için - varsa kusuruma bakmayın- konu açma gereği duydum. Oyun falan oynamayacağım sadece iş odaklı olacak; Office programları, Zoom, YouTube vs.
teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, laptoplarda 8 GB RAM şu anda iş, ofis, çalışma alanında yeterli midir? En azından birkaç yıl için yeterli mi? 2023'te açılan bir konu görmediğim için - varsa kusuruma bakmayın- konu açma gereği duydum. Oyun falan oynamayacağım sadece iş odaklı olacak; Office programları, Zoom, YouTube vs.
teşekkürler.
En az 16 olmalı artık. Telefonlar bile 8 GB ram oldu.

windows 11 pro işletim sistemiyle 8gb lpddr5 ramli laptop kullanıyorum. Youtube, twitter, sahibinden, hepsiburada, amazon, teknopat sosyal, libre office yan yana açık herhangi bir kasma donma kitlenme yaşanmıyor.

Merhaba iş için ve Office programları için gayet yeterlidir. 18 Bin Satırlı ve 50'ye yakın formüllü Excel dosyam var 8 GB RAM ile en ufak kasma donma yapmıyor. İş odaklıysa 8 GB çok rahat yetecektir.

Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz acaba?

Ofis kullanımı için 8 GB fazlasıyla yeter.

Birkaç yıl boyunca yeterli olur mu peki acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı