8 GB RAM oyunlar için yeterli mi?

lucifer1822

Centipat
Merhaba arkadaşlar size kısa 2 3 sorum olacak cevaplarsanız çok mutlu olurum. Öncelikle üniversite hazırlanan bir öğrenciyim ve laptop alma ihtiyacım oldu. Bana hem oyun için hem eğlence amaçlı (Netflix vb) ayrıca ders de yapabileceğim bilgisayar lazım. Ancak sadece 6bin TL bütçe var ve babam oyun için en az 16 GB RAM şart diyor ancak istek ve bütçe uymuyor. 8 GB RAM yeter mi ve 6K bütçeye laptop önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
2x8 gb dual ram artık oyunlar için gerek şart gibi gözüküyor.

2*8 16 GB ve minimum 3000 MHZ değerinde ramler olmalı. Günümüz sistemleri bu şekilde çok daha performanslı ve güçlü. Tek slot ram, dual channel özelliğinden de yararlanamazsınız.

Merhaba arkadaşlar size kısa 2 3 sorum olacak cevaplarsanız çok mutlu olurum. Öncelikle üniversite hazırlanan bir öğrenciyim ve laptop alma ihtiyacım oldu. Bana hem oyun için hem eğlence amaçlı (Netflix vb) ayrıca ders de yapabileceğim bilgisayar lazım. Ancak sadece 6bin TL bütçe var ve babam oyun için en az 16 GB RAM şart diyor ancak istek ve bütçe uymuyor. 8 GB RAM yeter mi ve 6K bütçeye laptop önerir misiniz?
Her oyun için yetersiz değil ama özellikle yeni çıkan Warzone gibi oyunlar 12-14GB civarı RAM kullanıyor. Yine de biraz drop yiyerek 8GB ile de oynanıyor.

Zaten istersen ilerde 16GB yaparsın. Bence şimdilik 8GB alabilirsin.

Oynayacağınız oyunlara göre de değişir bu. Örneğin şuan cs, lol, valorant gibi oyunlar revaçta ve bu oyunlarda 8GB ram çok yeterli. Ama kendimden örnek vereyim BF V oyununda ram sıkıntısı yaşadığım için 8 GB daha alıp 16 GB yapmıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı