8 GB RAM isteyen oyun "kullanılabilir 5,95 GB RAM"le oynanabilir mi?

KevinLevrone

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar. Benim oynamak istediğim oyun 8 GB istiyor minimum. Benim laptopum 8 GB fakat kullanılabilir RAM dahili ekran kartı yüzünden 5,95 GB. Ben 8 GB RAM isteyen oyunları oynayabilir miyim? Bilgisayar daha fazla ısınır mı?
Sistemim:
AMD Ryzen 5 3500U
MX230 ekran kartı
Vega 8 dahili ekran kartı.
8 GB RAM fakat kullanılabilir RAM 5,95 GB.
256 GB M.2 SSD.

ESET NOD32.

setup.exe > meterpreter&trojan. Türevi.

[Tehditi Kaldır Ve Orjinal Kur]

RAM kaynaklı droplar olur.

Hocam PC daha fazla ısınır mı? Mesela Far Cry 5'e sahibim. Oyunu 30 FPS civarlarında oynamıştım ama sonra sildim RAM az geldiği için oynamaya çekindim. Bilgisayarım ısınıyor zaten o yüzden silmiştim. Peki bu droplardan kaynaklı ısınmalar olur mu? Medium Low ayarlarda 30 bazen de 40 FPS civarı oynamıştım. 25'lere kadar düşüyordu ama.

Oynanmıyor. Aynı durumdaydım, Far Cry 5'te RAM kaynaklı o kadar çok drop yedim ki, biraz ilerleyince sildim oyunu. Sonra gidip 8 GB RAM daha aldım. 6 GB minimum isteyen oyunları oynayabilirsin o RAM ile, 8 biraz zor.

Hocam daha laptopun garantisi var ve kargoyla da göndermeye çekiniyorum laptopu göndermeye RAM taktırmak için.

Minimum 8 GB isteyen oyunlarda 8 GB'da bile sorunlar oluyor. Çok fazla drop yersin gibi duruyor, RAM yükseltmesi yapmadan satın almanı tavsiye etmem.

AC Odyssey ve Far Cry 5 var :(

Yeni konular

Geri
Yukarı