8 GB RAM, Kullanılabilir 3.46 GB Sorunu

karacam5151

Centipat
Arkadaşlar merhaba, Lenovo model laptop kullanıyorum. Yüklü olarak 8GB kullanabilir 3.46GB gözüküyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
32 bit ise bu sorunu yaşıyorsunuzdur. Eğer görev yöneticisinden bahsediyorsanız da oradaki sizin açık programlarınızdan arta kalanı gösterir.

Reis bildigim kadarıyla çalıştırı açıp MSConfig yazıyorsun oradan önyüklemeyi aç 2. yer gelişmiş seçenekler de bellek üst sınırını 0 yap tiki kaldır sonra bilgisayarı yeniden başlat fotoğrafta attıgım gibi ben böyle biliyorum sorunu. Bende de böyle bir sorun vardı bu yöntem ile düzeldi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16 KB · Görüntüleme: 58
Slotların yerini değiştirin
Merhaba laptop olduğu için denemedim fakat bir servise götürmeyi denerim teşekkür ederim.
32 bit ise bu sorunu yaşıyorsunuzdur. Eğer görev yöneticisinden bahsediyorsanız da oradaki sizin açık programlarınızdan arta kalanı gösterir.
x64 bit işletim sistemi mimarisi kullanıyorum teşekkür ederim.
Reis bildigim kadarıyla çalıştırı açıp MSConfig yazıyorsun oradan önyüklemeyi aç 2. yer gelişmiş seçenekler de bellek üst sınırını 0 yap tiki kaldır sonra bilgisayarı yeniden başlat fotoğrafta attıgım gibi ben böyle biliyorum sorunu. Bende de böyle bir sorun vardı bu yöntem ile düzeldi.
Önerin için teşekkür ederim denerim fakat olmadığı için soru-cevap açtım.

Donanım bilgisi?
CPU-z SPD sekmesinden 2 slota ait görsel?
Hemen yanıtlayayım
2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Bu sorun genelde anakart kaynaklı oluyor %80.
Yapabileceğim bir konu varmı peki?
Bu sorun genelde anakart kaynaklı oluyor %80.
Yapabileceğim bir konu varmı peki?
Donanım bilgisi?
bunlar sizin için yeterli olur mu?
Donanım bilgisi?
Bu arada bulamadım ama benim harici ekran kartım var modelini hatırlamıyorum
Harici ekran kartı modelim ise budur.

Dosya Ekleri

• as.PNG
    as.PNG
    25,8 KB · Görüntüleme: 50
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    35,3 KB · Görüntüleme: 39
  • aa.PNG
    aa.PNG
    114,3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Buradan mı bahsediyorsun? Eğer buradan bahsediyorsan normal. 8GB RAM'in boştayken bile kullandığı bir değer vardır. Bende şuan 3GB kullanıyor mesela. Kullanabileceğim alan ise 4,8GB.
y.png

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı