8 GB RAM Kullanılabilir 3.95 GB Sorunu

devcocuk

Hectopat
Daha fazla  
Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Biraz araştırma yaptım ama hiçbir şey işe yaramadı. Çalıştır- Msconfig'ler mi desem 32 bit format atıp sonra 64 bit attım RAM'lerin slotlarını değiştirmek mi desem her şeyi yaptım yok olmuyor.
BIOS pilini bile çıkartıp taktım. Bana mısın demedi. Herhangi bir başka bilgisi olan varsa söylesin. Windows 8.1 pro kullanıyorum Anakartım Msı 970A-G46. RAM'ler 2x4 1600MHz DDR3. Önceden böyle bir şey olmamıştı.

Anakartın 8 gb ram kaldırdığına emin misin?
Anakartın 32 GB desteği var.

Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Biraz araştırma yaptım ama hiçbir şey işe yaramadı. Çalıştır- Msconfig'ler mi desem 32 bit format atıp sonra 64 bit attım RAM'lerin slotlarını değiştirmek mi desem her şeyi yaptım yok olmuyor.
BIOS pilini bile çıkartıp taktım. Bana mısın demedi. Herhangi bir başka bilgisi olan varsa söylesin. Windows 8.1 pro kullanıyorum Anakartım Msı 970A-G46. RAM'ler 2x4 1600MHz DDR3. Önceden böyle bir şey olmamıştı.
Tek bir RAM'i 2 slota sırasıyla takmayı denedin mi?

Merhaba.
Anakartınız için en son çıkmış olan BIOS sürümüne güncelleme işlemi gerçekleştirin.
BIOS 2.7 sürümünde bu konu ile ilgili düzeltme mevcut, en güncel sürümü 2.8'dir.

-Fixed memory size can not be identified properly, yani (Sabit bellek boyutu doğru tespit edilemez.)

Kaynak: msi.com

Merhaba.
Anakartınız için en son çıkmış olan BIOS sürümüne güncelleme işlemi gerçekleştirin.
BIOS 2.7 sürümünde bu konu ile ilgili düzeltme mevcut, en güncel sürümü 2.8'dir.

-Fixed memory size can not be identified properly, yani (Sabit bellek boyutu doğru tespit edilemez.)

Kaynak: msi.com
Bios güncellendi hiç bir işe yaramadı.
Ramlerde bir sorun var gibi gözüküyor
Ramleri tek tek taktığımda 2 side güzel çalışıyor.

Rapordan kastın ne anlamadım?

Tamamdır millet hallettim geçenlerde ben işlemciyi çıkartıp temizledim geri taktığımı zannediyordum ama oturturken pinleri yamultmuşum sol alt oturmamıştı bende iğne ile hepsini düzelttim tam oturttum açtığımda ramlerin hepsini kullanabiliyordum :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı