Çözüldü 8 GB RAM kullanılabilir 3 GB görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AltayB

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu RAM değeri normal mi bir bakabilir misiniz?

Ekran görüntüsü 2022-07-15 122924.png

Arkada hiç uygulama açmadım.

Çözüm
APU olduğu için dâhili grafik birimi RAM kullanıyor. Bu da 2 küsur GB. Sistem de kullanınca geriye 3 GB kalabilir. Laptoplarda BIOS menüsü kısıtlı olabiliyor. Bazı modellerde bunu değiştirmek mümkün olsa da bazılarında ise olmuyor. Bu durumda da RAM takviyesi yapmak gerekiyor.
Kulandığınız işletim sistemi işlemci RAM'e göre değişir. Normal olabilir olmayabilir. Özelliklerinizi belirtmenizde fayda var.

Arkadaşlar bu RAM değeri normal mi bir bakabilir misiniz?

Eki Görüntüle 1451649

Arkada hiç uygulama açmadım.
Çok sebep var da, APU bile RAM'i o kadar kısıtlamaz bence. 32 bit kurmuş olup dahili gpunun kullanma ihtimali var, veyahutta donanımla ilgili, RAM'lerin sökülüp takılması vs lazım.
Sisteminizi yazmanız lazım.

APU olduğu için dâhili grafik birimi RAM kullanıyor. Bu da 2 küsur GB. Sistem de kullanınca geriye 3 GB kalabilir. Laptoplarda BIOS menüsü kısıtlı olabiliyor. Bazı modellerde bunu değiştirmek mümkün olsa da bazılarında ise olmuyor. Bu durumda da RAM takviyesi yapmak gerekiyor.

Çözüm
@Delusion sizde durum normal olarak gözüküyor. Zaten 13.9 olarak gözüküyor. Sistem de RAM kullanabilir fakat oyun falan açıldığında oraya aktarılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı