Çözüldü 8 GB RAM kullanılabilir 5,86 GB görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kardelenipekci

Femtopat
Daha fazla  
Geçen gün aldığım oyuncu bilgisayarımda 8 GB olarak görmüştüm belleğini. Sistem ayarlarına girince 8 GB kullanılabilir 5,86 GB görünüyor.

Çözüm
Geçen gün aldığım oyuncu bilgisayarımda 8 GB olarak görmüştüm belleğini. Sistem ayarlarına girince 8 GB kullanılabilir 5,86 GB görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu izleyin 4. dakikada BIOS menüsünde APU'nun kullandığı RAM'i nasıl azaltacağınız var.

RAM'i çıkarıp altın olan giriş kısmını temiz bir silgi ile hafif bastırarak silin. Sonra silgi kirini temizleyip hiçbir toz olmadan geri takın.

Arkada açık program mı var hocam? Görev Yöneticisi'nin fotoğrafını atar mısınız?

Doğru mu attım?

RAM'i çıkarıp altın olan giriş kısmını temiz bir silgi ile hafif bastırarak silin. Sonra silgi kirini temizleyip hiçbir toz olmadan geri takın.

Bilgisayarım bayramdan 1 gün önce alındı ve daha yeni açtım fırsatım olmadığı için.

Ryx.

Ryzen işlemcili APU cihaz ise 2 GB küsur Vega ekran kartına ayrılmıştır.

Ryzen 5 5000 kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-12 182729.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-12 182729.png
    48,2 KB · Görüntüleme: 82
Tamamdır hocam. Laptop ise dahili grafik birimi kullanıyor.

@kardelenipekci hocam, laptolarda BIOS menüsü kısıtlı olabiliyor. Çaresi ise RAM takviyesi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı