8 GB RAM Kullanılabilir 7 GB gözüküyor

emirhanxcnm

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
8 GB RAM var Corsair Vengeance 4*2 sogutuculu.
BIOS'taki Memory Hole Remapping disabledde.
MSConfig yazdım RAM'ın tiki kapalıydı açtım 8 yaptım ancak olmadı 8 göstermiyor. İşlemci içinde aynı işlemi yaptım.
Desteklerinizi bekliyorum. :)

1677957853394.png

Bende de 16 var 15,9 gözüküyor.

Merhaba,
BIOS'taki Memory Hole Remapping disabledde.
MSConfig yazdım RAM'ın tiki kapalıydı açtım 8 yaptım ancak olmadı 8 göstermiyor. İşlemci içinde aynı işlemi yaptım.
Bildiğim kadarıyla işletim sistemi 1-2 GB kendisi için otomatik kullanıyor hocam normal yani.

Merhaba,
BIOS'taki Memory hole remapping disabledde.

Yaptığınız işlemleri geri alın ve o şekilde kullanın. Yaptığınız işlemler Windows gerektiğinde çekirdek kullanmayı bildiği halde siz o ayarla Windows'un işleyişine zarar veriyorsunuz ve RAM'in azalmasının sebebi dahili grafik biriminizin paylaşımlı olarak belleğinizden kullanmasından kaynaklanıyor. Bunu düşürürseniz performansınız düşüşü yaşarsınız.

Oradaki tiki kaldırıp tekrar başlatıp deneyin.

8 GB RAM'in tamamını nasıl kullanabileceksin? Bilgisayarın açıkken işletim sistemi ve senin fark etmediğin birçok uygulama işlem yapabilmek için RAM'i kullanması gerekiyor.

Mesela şu an bende birkaç uygulama açık ve 11 GB kullanılabilir RAM diyor. Total RAM'im 16.

Bir sorun yok.

@FlosyTR orası APU ayarı değil ki. Geliştiriciler için kullanılan sınırlama menüsü.

@FlosyTR orası APU ayarı değil ki. Geliştiriciler için kullanılan sınırlama menüsü.

Yaptığı ayarlar geliştirici sınırlama menüsü ama bahsettiği sorun paylaşımlı ekran kartının kullandığı bellek değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı