8 GB RAM kullanımı boşta %50'yi geçiyor

TeknoSh

Centipat
Daha fazla  
8 GB RAM'ım var son zamanlarda en ufak halde bir şey açık değil %50leri aşıyor veya oyun başlatıyorum. 4 GB kullanıyor diye oyun yanıt vermiyor deyip kapanıyor. Yanlış bir ayar mı yaptım bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıbnntısı.PNG
    Ekran Alıbnntısı.PNG
    5,8 KB · Görüntüleme: 33
  • Ekran rrr.PNG
    Ekran rrr.PNG
    8,1 KB · Görüntüleme: 39
İstersen, bilgisayarı rahatlatmak için Mem Reduct ya da ISLC benzeri programlarını kullanabilirsin. Ayrıca, Windows'un %50 RAM kullanımını falan sıkıntı değil, normal bir şey.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam o kadar uğraşamam ayarları sıfırlayabileceğim bir şey yok mu sadece.
İstersen, bilgisayarı rahatlatmak için Mem Reduct'ya da ıslc benzeri programlarını kullanabilirsin. Ayrıca, Windows'un %50 RAM kullanımını falan sıkıntı değil, normal bir şey.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal ama oyun oynayamıyorum açılmıyor hocam.

Hocam o kadar uğraşamam ayarları sıfırlayabileceğim bir şey yok mu sadece?

Sistem geri yükleme noktası kullanabilirsin ya da Windows'u ayarlardan sıfırlayabilirsin. Bu arada, Mem Reduct falan hiç uğraştırıcı bir yazılım değil. Bellek temizle kısmına basıyorsun ve devasa yer açıyor. Sanal bellek ayarını artırmayı deneyebilirsiniz.

Sistem geri yükleme noktası kullanabilirsin ya da Windows'u ayarlardan sıfırlayabilirsin. Bu arada, Mem Reduct falan hiç uğraştırıcı bir yazılım değil. Bellek temizle kısmına basıyorsun ve devasa yer açıyor. Sanal bellek ayarını artırmayı deneyebilirsiniz.

Bu verilerimi siler mi hocam.

@TeknoSh emin değilim. Verilerini Google Drive koy.

Geri
Yukarı