8 GB RAM önerisi

Bütçe
500

Arnor

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte A320M S2H
İşlemci
R5 1600
Arkadaşlar Adata XPG 8 GB 2400MHz DDR4 RAM kullanıyorum. Yanına 1 tane daha 8 GB alıp 16 yapmak istiyorum ama aynı üründen ne sıfırını bulabildim ne 2. elini bulabildim. 8 GB başka herhangi bir RAM taksam sorun yaşar mıyım ne yapmamı önerirsiniz?

Arkadaşlar Adata XPG 8 GB 2400MHz DDR4 RAM kullanıyorum. Yanına 1 tane daha 8 GB alıp 16 yapmak istiyorum ama aynı üründen ne sıfırını bulabildim ne 2. elini bulabildim. 8 GB başka herhangi bir RAM taksam sorun yaşar mıyım ne yapmamı önerirsiniz?

Hocam aynı RAM'ı alın daha iyi olur ama başka markada takabilirsiniz sorun çıkarmaz ama MHz değerleri arasında fazla bir şey olmamalı.

Çipler uyuşmazsa sıkıntı çıkabilir. Aynı marka model değerde RAM'ler bile sorun yapabiliyorken farklı almak riskli. Belki 2. el alacaksanız alacağınız kişiyle buluşup kasanıza takıp sıkıntı çıkıyor mu diye bakabilirsiniz. Çıkmazsa alabilirsiniz.
Onun dışında elinizdeki RAM'i satıp Dual set de alabilirsiniz. 300 civarı ilan verebilirsiniz. Bütçeye ekleyip biraz da artırınca 1000 TL'ye model bakabilirsiniz. Veya indirim bekleyip 800'e de bulabilirsiniz.

Şu an bilgisayar yanımda değil ama CL16 diye hatırlıyorum.

@ahmetgirgin'in dediği gibi satabilirsin ve bunu alabilirsin:

Geri
Yukarı