8 GB RAM oyunlarda donmaya sebep olur mu?

Agah gibi

Hectopat
Acer Nitro 16 RTX 4050 modelini kullanıyorum. Oyunu 60 FPS sabit oynayabiliyorum ancak ara sahnelerde yahut oyunun bazı yerlerinde anlık, 3-5 saniyelik donmalar yaşıyorum. Şu RAM'i ekstra olarak alsam bu donmalar düzelir mi? Bilgisayarı yeni satın aldım ve SSD kısmında bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. @Artoria Pendragon

Dual Channel performans konusunda sana katkı sağlayacak ve drop'ların büyük oranda azalacaktır. CPUZ ve laptopunu açıp içindeki Ram özelliklerine baktığında bu alacağın Ram de aynı özelliklerdeyse birebir, uyuşmazlık ihtimali az olacaktır. Ayrıca hem sistemin hem de oyunun daha da rahatlayıp nefes alacak. Bence yapacağın en güzel upgrade olur. Ayrıca HDD kullanıyorsan eğer Sata SSD'ye geçmeni tavsiye ederim.

Dual Channel performans konusunda sana katkı sağlayacak ve drop'ların büyük oranda azalacaktır. CPUZ ve laptopunu açıp içindeki Ram özelliklerine baktığında bu alacağın Ram de aynı özelliklerdeyse birebir, uyuşmazlık ihtimali az olacaktır. Ayrıca hem sistemin hem de oyunun daha da rahatlayıp nefes alacak. Bence yapacağın en güzel upgrade olur. Ayrıca HDD kullanıyorsan eğer Sata SSD'ye geçmeni tavsiye ederim.
Ramim şu. Attığım linkteki uygun sanırım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-04 210450.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-04 210450.png
    83,8 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran görüntüsü 2024-01-04 210514.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-04 210514.png
    69,5 KB · Görüntüleme: 14
Acer Nitro 16 RTX 4050 modelini kullanıyorum. Oyunu 60 FPS sabit oynayabiliyorum ancak ara sahnelerde yahut oyunun bazı yerlerinde anlık, 3-5 saniyelik donmalar yaşıyorum. Şu RAM'i ekstra olarak alsam bu donmalar düzelir mi? Bilgisayarı yeni satın aldım ve SSD kısmında bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. @Artoria Pendragon

Ucu ucuna yetiyor. Ben bayağı bir hizmet kapattım hatta Windows Defender'ı komple kapattım. Ona rağmen Fortnite oynarken %85 RAM kullanılıyor. Arkada Discord açmayı falan unutun yani.

Dual channel performans konusunda sana katkı sağlayacak ve Drop'ların büyük oranda azalacaktır. CPU-Z ve laptopunu açıp içindeki RAM özelliklerine baktığında bu alacağın RAM de aynı özelliklerdeyse birebir, uyuşmazlık ihtimali az olacaktır. Ayrıca hem sistemin hem de oyunun daha da rahatlayıp nefes alacak. Bence yapacağın en güzel upgrade olur. Ayrıca HDD kullanıyorsan eğer SATA SSD'ye geçmeni tavsiye ederim.

Bildiğim kadarıyla DDR5 RAM'larda Dual veya Single olması pek fark etmiyor tabii RAM'i 16 GB yapması işe yaracaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı