8 GB RAM oyunlarda drop yer miyim?

Merhaba, benim sistemim 2060-3600-8 GB RAM. Oynayacağım oyunlar:

R6, CS, Valorant, Rust, Forza Horizon 4, Cyberpunk, GTA 5, Battlefield 1.

Oyunların minimum belleklerine baktım Rust dışında hepsi 8 GB RAM istiyor. Yani Rust dışında ki oyunlarda drop yaşamam değil mi? Zaten 16 GB RAM yapacağım ama merak ettim. (RAM ile alakalı konu açmıştım ama bu son konum) 15-20 FPS düşük almak çok önemli değil 1 ay sonra 16 GB RAM yapacağım için. Dediğim gibi sadece drop girmesin yeter.

Ben şu an 16 GB RAM kullanıyorum önceden 8 kullanırdım çok büyük fark hissetmedim açıkçası
Drop yemedim ayrıca ne 8 de ne de 16 da.

Rust minimum sistem gereksinimlerinde 12 GB istiyor diye biliyorum. Bende de senin ekran kartın ve işlemcinden var 16 ile çok rahat oynatıyor aman8 bilmiyorum pek.

Merhaba, benim sistemim 2060-3600-8 GB RAM. Oynayacağım oyunlar:

R6, CS, Valorant, Rust, Forza Horizon 4, Cyberpunk, GTA 5, Battlefield 1.

Oyunların minimum belleklerine baktım Rust dışında hepsi 8 GB RAM istiyor. Yani Rust dışında ki oyunlarda drop yaşamam değil mi? Zaten 16 GB RAM yapacağım ama merak ettim. (RAM ile alakalı konu açmıştım ama bu son konum) 15-20 FPS düşük almak çok önemli değil 1 ay sonra 16 GB RAM yapacağım için. Dediğim gibi sadece drop girmesin yeter.

Hocam Rust'a 12 bile yetmiyor hatta 16 bile yetmeyecek durumda şu an 15 GB kullanıyor. R6 CS Valorant sıkıntı etmez fakat FH4 Cyberpunk GTA 5 BF 1 gibi oyunlarda drop yiyebilirsiniz düşük ihtimal de olsa.

Geri
Yukarı