8 GB RAM Tavsiyesi

ardaayannn

Centipat
Merhaba dostlar, üniversite için laptop alacağım fakat evde kalacak PC için RAM almam gerekiyor kullandığım RAM fotoğrafta gördüğünüz gibi. Emin olamadığım bir konu var, kullandığım DDR3 RAM mi? Bunu sormak istiyorum, ve 8 GB RAM tavsiyenizi bekliyorum.

IMG-20200620-WA0005.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z programından Memory kısmını gönderebilir misin?

Merhaba dostlar, üniversite için laptop alacağım fakat evde kalacak PC için RAM almam gerekiyor kullandığım RAM fotoğrafta gördüğünüz gibi. Emin olamadığım bir konu var, kullandığım DDR3 RAM mi? Bunu sormak istiyorum, ve 8 GB RAM tavsiyenizi bekliyorum.

Eki Görüntüle 596607

Ben HyperX RAM öneriyorum.

Resimdeki 4 GB DDR3 1333 MHz.

RAM'iniz DDR3 ve sanırım tek slot 8 GB RAM arıyorsunuz. Bu işinizi görecektir; Kingston ValueRam 8GB 1600MHz DDR3 Ram (KVR16N11/8) Fiyatı
Edit: Anakartınızı sormayı unutmuşum. Anakartınızın modelini yazabilir misiniz? Bazı anakartlar tek slot 8 GB desteklemiyor.

Abi sana siteden mesaj atabiliceğim bir bölüm var mı birkaç şey sormak istiyorum da izin verirsen.

Evet, DDR3. sisteminizi belirtin lütfen.

Anakartım ASUS H8 11 Plus. 480 GB SSD ve 8 GB RAM takviyesini yapmama engel olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi sana siteden mesaj atabiliceğim bir bölüm var mı birkaç şey sormak istiyorum da izin verirsen.

Anakartım asus h8 11 plus. 480 gb ssd ve 8 GB RAM takviyesini yapmama engel olur mu?
Anakartın Asus H81 Plus sanırım. Evet RAM ekleyebilirsin. Forumda özel mesaj diye bir şey yok fakat sormak istediğini buradan sorabilirsin.

Anakartın ASUS H81 PLUS sanırım. Evet RAM ekleyebilirsin. Forumda özel mesaj diye bir şey yok fakat sormak istediğini buradan sorabilirsin.

ASUS H81I-PLUS anakart.
Intel i5 4460 işlemci.
MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6 GB ekran kartı.
Sistemin tamamı üniversite ye gideceğim için 800 700 TL'lik bir Update yapacağım burada kalacak bu PC için ben 480 GB SSD ve 8 GB RAM takıp devam edeyim diye düşünmüştüm ne önerirsin?
Bir de tek slot a 8 GB RAM takabilir miyim bu anakarta 4 4 yaparak iki slotu doldurmak istemiyorum.

Geri
Yukarı