8 GB RAM Tavsiyesi

ASUS H81I-PLUS anakart.
Intel i5 4460 işlemci.
MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6 GB ekran kartı.
Sistemin tamamı üniversite ye gideceğim için 800 700 TL'lik bir Update yapacağım burada kalacak bu PC için ben 480 GB SSD ve 8 GB RAM takıp devam edeyim diye düşünmüştüm ne önerirsin?
Bir de tek slot a 8 GB RAM takabilir miyim bu anakarta 4 4 yaparak iki slotu doldurmak istemiyorum.
Mantıklı düşünmüşsün, boşuna masrafa gerek yok bence. Tek slota 8GB RAM takabilirsin, 2X8GB yaparak 16GB a kadar çıkabilirsin.

Mantıklı düşünmüşsün, boşuna masrafa gerek yok bence. Tek slota 8 GB RAM takabilirsin, 2x8GB yaparak 16 GB'a kadar çıkabilirsin.

.
Bu ikisini sipariş ediyorum yeterlidir sanıyorum çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun.

.
Bu ikisini sipariş ediyorum yeterlidir sanıyorum çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun.
Ne demek :) Bu arada şekil şukul olmayan Kingston ValueRam 8GB 1600MHz DDR3 Ram (KVR16N11/8) Fiyatı bu RAM var daha ucuza.

Abi vallahi ilk bunu düşündüm de Hyper X falan yazınca daha bir performans alırım sandım daha fazla da sormak istemedim sıkmıyım seni diye ama ben demeden söyledin senin bu şekil şukul olmayanı alayım en iyisi ben. :)
Ne zahmeti 😄 Arada bir fark yok he belki daha soğuk çalışabilir ama kim bakar RAM in sıcaklığına 😂

Ne zahmeti 😄 arada bir fark yok he belki daha soğuk çalışabilir ama kim bakar RAM'in sıcaklığına 😂

Abi HD Tune programıyla HDD'nin sağlığını taradım Full yeşil çıktı kesinlikle sağlam diyebilir miyim yoksa başka bir şey yapmam gerekir mi HDD'nin kesin sağlam olduğunu öğrenmek için 5-6 senelik sistem çünkü ekran kartı hariç.

Abi HD Tune programıyla HDD'nin sağlığını taradım Full yeşil çıktı kesinlikle sağlam diyebilir miyim yoksa başka bir şey yapmam gerekir mi HDD'nin kesin sağlam olduğunu öğrenmek için 5-6 senelik sistem çünkü ekran kartı hariç.
Bad sector yok, bir de yazma testi yaparsan emin oluruz.

Görseli göremiyorum, dosya.tc ye yükleyip linki atabilir misin?
1592739895273.png

Geri
Yukarı