8 GB RAM uygulamada 12 GB gözüküyor

sefocan16

Decapat
Daha fazla  
Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi Memory 12 GB gözüküyor ama telefonumda 8 GB RAM var bunun sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-14-10-31-23-027_com.insideinc.gcpu.jpg
    Screenshot_2023-09-14-10-31-23-027_com.insideinc.gcpu.jpg
    64,9 KB · Görüntüleme: 58
Her uygulama doğru veri okumayabilir. Bir de telefonda dahili depolamayı RAM gibi kullanma özelliği var mı?

Hocam benim bildiğim rootlu telefonlarda depolamayı ekstradan bellek olarak kullanma gibi seçenek var ve denedim fakat neredeyse hiçbir işe yaramıyor. Muhtemelen burada program yanlış gösteriyor.

Hocam benim bildiğim rootlu telefonlarda depolamayı ekstradan bellek olarak kullanma gibi seçenek var ve denedim fakat neredeyse hiçbir işe yaramıyor. Muhtemelen burada program yanlış gösteriyor.

Sanal RAM atadıysanız o da RAM olarak gözükür. Genelde siz ayarlamadıysanız 4 GB olarak açılıyor.

Her uygulama doğru veri okumayabilir. Bir de telefonda dahili depolamayı RAM gibi kullanma özelliği var mı?
İlk önce hocam dahili depolamayı ram gibi kullanma özelliği yok ve hiç görmedim zaten telefonum yurt dışı gelişli ve root lu olma şansıda var

Sanal RAM atadıysanız o da RAM olarak gözükür. Genelde siz ayarlamadıysanız 4 GB olarak açılıyor.
Sanal ramda yok reis ve telefon modeli redmi note 8 pro

İlk önce hocam dahili depolamayı RAM gibi kullanma özelliği yok ve hiç görmedim zaten telefonum yurt dışı gelişli ve root lu olma şansıda var

Sanal RAM'da yok reis ve telefon modeli Redmi Note 8 Pro

Ek ayarlardan bellek uzantısını açıp yeniden başlatırsanız açılır ama cihazın 2 GB ek RAM'e sahip olabileceği belirtilmiş. Ayrıca cihaz 6 GB RAM'e sahip yani uygulamanız hatalı gösteriyor ya da MIUI sürüm güncellemesi ile 6 GB'a çıkartılmış ve sizde aktif.

Son düzenleme:
Ek ayarlardan bellek uzantısını açıp yeniden başlatırsanız açılır ama cihazın 2 GB ek RAM'e sahip olabileceği belirtilmiş. Ayrıca cihaz 6 GB RAM'e sahip yani uygulamanız hatalı gösteriyor ya da MIUI sürüm güncellemesi ile 6 GB'a çıkartılmış ve sizde aktif
Ek ayarlarda öyle birşey yok reis zaten MIUI sürümü 12.5.8 daha fazla güncelleme gelmicek diye duydum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-09-14-20-33-10-252_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-09-14-20-33-10-252_com.android.settings.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı