8 GB RAM vs. 16 GB RAM

schatten

Decapat
Daha fazla  
GTX 1650 ekran kartına sahibim. Örneğin Full ayarlarda Valorant'ta aldığım FPS değerleri 90 120 arası aynı erkan kartına sahip arkadaşım 16 GB RAM ile benden daha fazla FPS alıyor. Biraz araştırdım RAM'in FPS'e çok fazla etki ettiği söyleniyor. Ben oyuna girerken altta Discord Spotify vb açık oluyor en az 7GB RAM kullanımı oluyor. Kısacası bir 8'lik RAM daha alırsam FPS'e etki eder mi?

GTX 1650 ekran kartına sahibim. Örneğin Full ayarlarda Valorant'ta aldığım FPS değerleri 90 120 arası aynı erkan kartına sahip arkadaşım 16 GB RAM ile benden daha fazla FPS alıyor. Biraz araştırdım RAM'in FPS'e çok fazla etki ettiği söyleniyor. Ben oyuna girerken altta Discord Spotify vb açık oluyor en az 7GB RAM kullanımı oluyor. Kısacası bir 8'lik RAM daha alırsam FPS'e etki eder mi?
Performansı 2 katına çıkar hocam.

Dual channel yaparsanız hayvan gibi fps artışı olur.

Dual channel olarak çalıştıracağınız için özellikle işlemcinin önemli olduğu bir oyunda ciddi bir FPS artışı sağlamanız muhtemel. Arkada oyun açıkken başka işlemleri de rahat rahat yapabilirsiniz ayrıca.

Hocam eğer monitörünüz 60Hz'den fazla ise 8 GB RAM çok gerekli değil oyun için e tabii günlük kullanım için fark yaratır.

Oyun oynarken arkada başka programlar kullanıyorsanız kesinlikle 16 alın, çok rahat edersiniz.

Geri
Yukarı