8 GB RAM yeterli mi?

Hocam mesela ben discord , tarayıcı sekmelerini bu SSD içinde ayrılan bölüme atsam sizce ne kadar bir yavaşlama olur tahminen? Çünkü 8 GB DDR4 3200 MHz RAM var ve daha ilk açılışta hiç bir şey açık değil iken %50 RAM kullanımı diyor ve bu çok fazla. Bunun için discord olsun web tarayıcı olsun bunları SSD bölümüne atarsam performansta nasıl bir değişim olur?
SSD bölümüne atamazsınız, Windows o işleri arkaplanda kendisi yapıyor.
Program olarak en aktif kullanılanlar RAM üzerinde tutulur.

Paran varsa 16 GB RAM olmalı ama para yoksa 8 GB çok ideal. Oyunda her şeyi minimuma alıp 720p oynayacaksan yeterli olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abartmayın kardeşim ya, 4 GB RAM ile (2020-2022) oyunlarını gayet iyi ve rahatça oynuyorum fakat ben de 8 GB RAM'e geçeceğim.

Ryzen 5 4600h işlemci, 8 GB 3200Mhz DDR4 RAM ve GTX 1650 ile 1080p en ful ayarlarda LoL'de 100 fps zor alıyorum ve TF'lerde fps drop yiyorum. Diğer oynadığım oyunlarda da aniden fps drop yiyorum GTA 5 ve Rainbow 6 dahil. AMD'de özellikle çift kanal performansı önemli bir rol oynadığı için 8x2 yapmak çok daha mantıklı. İmkanınız varsa bir 8 daha almak gerek. Ha yoksa da bir süre böyle idare edin bir şey olmaz.

Geri
Yukarı