8 GB RAM yükseltmesi vs 400 TL SSD

Bütçe
400

3R3Nn

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, sistemimde 250 GB SSD ve 8 GB RAM var. Ben de RAM önemli olduğu için bir 8 GB RAM daha almak istiyordum fakat sistem 250 GB olduğu için 16 GB RAM isteyen oyun yükleyemiyorum. Bunun için SSD almaya karar verdim. Sizce kararım doğru mu, yoksa RAM mi almalıyım? Eğer SSD al diyorsanız 400 TL'ye kadar bir SSD önerir misiniz?

Selamlar, sistemimde 250 GB SSD ve 8 GB RAM var. Ben de RAM önemli olduğu için bir 8 GB RAM daha almak istiyordum fakat sistem 250 GB olduğu için 16 GB RAM isteyen oyun yükleyemiyorum. Bunun için SSD almaya karar verdim. Sizce kararım doğru mu, yoksa RAM mi almalıyım? Eğer SSD al diyorsanız 400 TL'ye kadar bir SSD önerir misiniz?

Bence HDD alın. Zaten SSD diskiniz varmış.

İlla SSD alacağım derseniz: Samsung 250 GB 870 Evo MZ-77E250BW 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Zaten SSD'nin var SSD yerine RAM alın daha sonrada 320GB HDD alabilirsiniz.

320 GB HDD'yi nereden bulacak hocam?

2.el de var. Sıfır da vardır muhtemelen. Konu sahibine tavsiyem ise bende RAM alın derim. 8 üstü RAM kullanan oyunlarda keşke kassa ama drop ve takılma olmasa diye çok söylenmişliğim olmuştur. Ayrıca SSD almayın derim başka. İdaretenlik ya 300GB'lik HDD artı 8 GB RAM alın ya da bütçe çıkarsa direk 8 GB RAM artı 1TB harddisk alın derim. Ama illaki biri olacaksada oynadığınız oyuna göre alın. Dediğim gibi RAM kaynaklı drop ve takılma sorunu yaşıyorsanız ilk RAM alın. Yok 8 GB idare ediyor oynadığım oyunlarda bana depolama lazım dersenizde 1TB HDD alın. Ama SSD almanızı önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı