8 GB RAM'den 16 GB RAM geçiş

gakkos0124

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttim neye dikkat etmem lazım ve RAM'i aldıktan sonra taktım kasaya algılar mı format atmam lazım mı bilen arkadaşlarım bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Hocam RAM'leri taktığınızda çalışır ve format atmanıza gerek yoktur. Alacağınız RAM'lerin mhz değerinin de performansa etkisi vardır.

Arkadaşlar başlıkta belirttim neye dikkat etmem lazım ve RAM'i aldıktan sonra taktım kasaya algılar mı format atmam lazım mı bilen arkadaşlarım bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Formata falan gerek olmaz ama anakartına uygun RAM alman gerekir.

RAM almadan önce CPU-Z üzerinden şu anki takılı RAM'inizin CL gecikmesi, hız ve voltaj değerlerini kontrol edin ve tam bu değerlerle aynı bir RAM alın. Ancak benim tavsiyem seri numarasını internette bakıp mümkünse aynı RAM'i alın. Aldıktan sonra RAM'i monte edeceksiniz. Sonrasında formata falan gerek yok. Sadece ilk açılış bir tık uzun bekler onda da RAM'i tanımaya çalışıyor. Devamında bilgisayar normal açılır ve RAM'i tanır. 2. RAM sonrasında bilgisayar artık çift kanal olarak çalışacağından genel performansınız artar. Ben özellikle Switch emülatöründe performans artışı gördüm. Genel oyunlarda da performans artışı mevcut. Özellikle sistem rahatlıyor. Tavsiye ederim.

Hocam format atmaya gerek yok mümkünse aynı marka olsun ve anakarta uyumlu olsun ayrıca anakartınızda 4 adet RAM slotu varsa 1-3 veya 2-4 şeklinde takın.

Peki sizden bise isticem zahmet olmazsa panther diye marka kullanıyorum benzer bulursanız fiyat ne kadar sevinirim bu arada toplamda 2 slotlu biri boş

Geri
Yukarı