8 GB RAM'e 4 GB RAM eklenir mi?

Bütçe
200 - 300

faikbilimer

Decapat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2.5 yıldır ASUS F503-VD kullanıyorum ve 8 GB RAM bana yetmiyor. RAM fiyatları çok pahalı olduğu için 4 GB ek RAM taktırmak istiyorum, uyumlu olur mu?

8+8 yapmak çok daha fazla performanslı olacaktır. Ancak 4 GB RAM de ekleyebilirsiniz.
"Çok" daha performanslı olmaz. Oyunlarda farkı hissetmezsiniz bile 12 GB ile 16 GB RAM arasında. Günümüz için yeterli bulsam da, 2 yıl içerisinde 12 GB bellek yetersiz gelmeye başlayabilir. Bütçe kısıtlıysa 4 GB alın sıkıntı olmaz.

"Çok" daha performanslı olmaz. Oyunlarda farkı hissetmezsiniz bile 12 GB ile 16 GB RAM arasında. Günümüz için yeterli bulsam da, 2 yıl içerisinde 12 GB bellek yetersiz gelmeye başlayabilir. Bütçe kısıtlıysa 4 GB alın sıkıntı olmaz.

Farklı markadan olması sıkıntı yaratır mı?

Farklı markadan olması sıkıntı yaratır mı?
Bellekler farklı boyut, marka, model, voltaj, gecikme süresi (CL), bellek hızına (MHz) sahip olsalar bile yüksek ihtimalle uyumlu çalışırlar (iki belleğin de hızları ve gecikme süreleri daha düşük özellikteki belleğinkine sabitlenir). Fakat bazen aynı marka model bellekler bile uyum sorunu çıkarabilmekte, bu nedenle en çok tavsiye edilen kit halinde alınmasıdır. Sizin fikriniz ne diye soracak olursanız envai çeşit bellekleri birlikte sorunsuz kullandım. Hangi bellek bütçenize uygunsa alın geçin derim.

Geri
Yukarı