8 GB RAM'i yükseltmeli miyim?

Maverick5

Hectopat
Merhaba arkadaşlar AMD Ryzen 5 2600 RX590 Nitro tek slot G.Skill 8 GB 3000MHz donanımlı bir sistemim var. Günümüz oyunlarının bazılarında FPS droplarıyla karşılaşıyorum. Bu sebeple 16 GB RAM'e geçmeyi düşünüyorum, sizce bir faydası olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar AMD Ryzen 5 2600 RX590 Nitro tek slot G.Skill 8 GB 3000MHz donanımlı bir sistemim var. Günümüz oyunlarının bazılarında FPS droplarıyla karşılaşıyorum. Bu sebeple 16 GB RAM'e geçmeyi düşünüyorum, sizce bir faydası olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
Tabiki geçebilirsin. O donanımlara sahipken 16ya geçmenin tam zamanı olmalı.

Hocam mutlaka olacaktır. Artık 8 GB yetersiz kalmaya başladı. Uyumlu bir RAM alıp kullanın.

8 FPS'lik artış yaşarsınız ortalama çünkü çift kanallı performansı artıcak ve Ryzen işlemciler çift kanal ve MHz banyosu yapmaktan başka zevk almazlar.

Geri
Yukarı