i7 6700 sistem yükseltmeli miyim?

57'Alay

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler sistemimden menmunum, bu yılbaşı indirimleri olursa bir kaç parçayı değiştirmeyi düşünmüyor değilim. Anakart işlemci (AMD Intel fark etmez) gibi sizce gerek var mı yoksa yeterli mi uzun süre kullandığım işlemci anakart ? Kullandığım monitör MAG241C 1080p 144 Hz.

593AECB4-663D-4E76-9744-072BEC46D73B.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem fişek ancak anakart ve RAM değiştirilse güzel olur gibi. Yüksek RAM frekans hızı destekli anakart ile yüksek frekanslı RAM güzel olur. Ancak lazım mı önemli mi? Bence değil.

Sistem fişek ancak anakart ve RAM değiştirilse güzel olur gibi. Yüksek RAM frekans hızı destekli anakart ile yüksek frekanslı RAM güzel olur. Ancak lazım mı önemli mi? Bence değil.
Teşekkür ederim.
Anakart ve RAM ne önerebilirsiniz ve 3000mhz RAM ile değişirse sizce kaç FPS artış olur acaba ? 2K monitöre geçmeye gerek var mı bu arada ?
SSD yoksa SSD alabilir depolama amaçlı HDD takviyesi yapabilirsin. Sistemin yeterli durduk yere değişiklik yapacaksan bunları yapabilirsin.
SSD 120GB mevcut sadece Windows icin . 1TB harddisk kullanıyorum 150 GB şuan boş aslında dediğiniz gibi hard disk almak daha mı mantıklı olur ?
Sıfır veya ikinci el temiz B150/B250/H170/H270 veya ucuzundan Z170/Z270 anakart alabilirsiniz bence. İşlemciniz oldukça iyi, ben olsam değiştirmezdim henüz.
Anakart kesin değişmeli mi sizce ?

İşlemci ile anakart pek uyumlu olmamış. H110 çok giriş seviyesi bir yongaseti. Arkadaşımda Z270 A Pro var isterseniz fiyat sordurabilirim. Intel'de RAM frekansı o kadar fark etmiyor, 2400MHz olsa iyimiş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı