8 GB RAM'in 3.96'sı kullanılabilir gözükme sorunu

Daha fazla  
Arkadaşlar bugün bilgisayarı açtım ve ayarlarıma baktığımda yüklü bellek 8 kullanılabilir 3.96 yazıyordu.
Sabahtan beri her şeyi denedim. Msconfig'den tikleri kaldırdım, BIOS'u güncelledim. RAM'lerin yerini değiştirdim, her şeyi yaptım nafile. BIOS'da RAM slotlarının ikisi de algılanmış. Dolu bir şekilde gösteriyor, RAM'lerde sıkıntı yok. Slotlarda olsa neden algılasın ki. Sonuç olarak güç kaynağıyla bir ilgisi var mıdır onu merak ediyorum. 250W güç kaynağım. Bunu etkiler mi?
Sistem:
  • MSI A68HM-E33V2 ANAKART
  • AMD ATHLON X4 860K İŞLEMCİ
  • MSİ R7 240 EKRAN KARTI
  • 250W GÜÇ KAYNAĞI
  • 4*2 8 GB KİNGSTON RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
biliyorum fakat yani sadece macunu değiştirdim ramler ile hiçbir alakam olmadı
Aynı şekil bende de olmuştu. Termal macunu değiştirdikten sonra böyle bir sorun çıkmıştı. İşlemci soğutucusunu çıkarıp işlemcinin tam oturduğuna emin olduktan sonra ramlerin yerlerini değiştirin. Belki sorun çözülebilir.

Aynı şekil bende de olmuştu. Termal macunu değiştirdikten sonra böyle bir sorun çıkmıştı. İşlemci soğutucusunu çıkarıp işlemcinin tam oturduğuna emin olduktan sonra ramlerin yerlerini değiştirin. Belki sorun çözülebilir.
sizde işe yaradımı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM İŞE YARADI İNŞALLAH ETTİĞİN DUALAR KABUL OLUR TEŞEKKÜR ETTİM HADİ EYVALLAH

Allah'ına kurban benim de başıma gelmişti aynı şey. macun yeniledikten sonra 2 slotum çalışmadı. Senin yorumunu görünce deneyeyim dedim çünkü denemediğim başka bir yol kalmamıştı. Dediğin gibi işlemciyi söktüm geri taktım ve düzeldi. Allah ne muradın varsa versin Allah tuttuğunu altın etsin. Senin hayalarını yerim bundan inşallah ban yemem.

Geri
Yukarı