8 GB RAM'in kullanılabilir RAM 3.1 GB olması

Hocam RAM'leri çıkarıp tekrar takar mısın? Olmazsa BIOS ayarlarını sıfırlayıp bakar mısın?
Denedim bütün alternaifleri olmuyor. Sistem sorunu diye.
Sistem 32 Bit sanırım.
Ekran SS görmedin sanırım 32 sistem GTA V açmaz ben GTA V oynuyorum ve bellek çok sıkıntı çıkarıyor.
Benim SS'lerde gördüğüm 32 Bit yalnız bir de slotlarla alakası oldugunu düşünmüyorum çünkü 8 GB gözüküyor ama 3GB kullanıma açık sen yine de "dxdiag" dan SS alıp yollasana. Bu arada RAM tek slot mu?
Abi 32 Bit değil 64 Bit.
Benim SS'lerde gördüğüm 32 Bit yalnız bir de slotlarla alakası oldugunu düşünmüyorum çünkü 8 GB gözüküyor ama 3GB kullanıma açık sen yine de "dxdiag" dan SS alıp yollasana. Bu arada RAM tek slot mu?
RAM çift slot evet slotlarla ilgili deği sistem sorunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Baya akıllısınız derken? Ne bilelim kardeşim Gta 5 açıyor açmıyor. Attığın eklerde sistem bit değeri falan da gözükmüyor.

Arkadaşlar sorunu BIOS Advanced Chipset Features kısmında memorize bölümünü tersine çevirerek hallettim. Konu kapanabilir. Oh be dünya varmış
Sistem 32 Bit sanırım.
Hayır yani yetersiz bilgin var gelip gereksiz öneri yapanları anlamıyorum. 32 Bit sistem Win 10 mu kaldırır hocam profesörüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaldırır kardeşim w10 32bit de var 64bit de fakat işlemcinin kaç bit olduğuna bakarak seçilir ve yüklenir. 32 bit ofis çalışma vb. için 64bit ise profesyonel işler oyunlar için. Burda öneri veren çoğu kişi ben dahil SS lerde 32bit lik programlar görüp konuya değindik sonuçta biri konu açar fikri olanda yorum yapar yanlış bilgi ban sebebidir. Sonuç olarak sorununu çözmene sevindim 🙂 konuyu çözüldü olarak işaretle sonra hortlanmasın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı