8 GB RAM'in yanına 4 GB RAM takılabilir mi?

Bütçe
750

emreakrsu06

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte H110M-S2V
İşlemci
Pentium G4560
Arkadaşlar merhaba. Şu an tek soket 8 GB RAM var ama yeterli gelmiyor. İkinci sokete 4 GB RAM takılabilir mi ve bir artısı olur mu? Belki bilenleriniz vardır DADG V2 kullanıyorum anakart Gigabyte H110M-S2V.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD alın. Eğer performansta istediğiniz bir artış göremezseniz RAM alırsınız. Tavsiyem böyle.
Sandisk 240GB Plus SATA 3.0 SSD (Okuma 530MB / Yazma 440MB) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da şunu aldım hocam

SSD alın. Eğer performansta istediğiniz bir artış göremezseniz RAM alırsınız. Tavsiyem böyle.

Hocam merhaba son bir soru sorayım. SSD'yi risk almayıp taktırayım dedim. Termal macun + format kurulum 200 TL istedi. Açıkçası bu kadar edecek bir şey değil bence. Format + kurulum bilgim var. YouTube yardımıyla takabilir miyim ki?

Son düzenleme:
Sandisk 240GB Plus SATA 3.0 SSD (Okuma 530MB / Yazma 440MB) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da şunu aldım hocam

Hocam merhaba son bir soru sorayım. SSD'yi risk almayıp taktırayım dedim. Termal macun + format kurulum 200 TL istedi. Açıkçası bu kadar edecek bir şey değil bence. Format + kurulum bilgim var. YouTube yardımıyla takabilir miyim ki?

SSD takmak hiç zor değil. 2 tane kablosu var zaten. Termal macunu da dikkatli sürerseniz bir sıkıntı yok. 200 TL cebinizde kalsın internetteki videolardan görüp kolayca yaparsınız.

SSD takmak hiç zor değil. 2 tane kablosu var zaten. Termal macunu da dikkatli sürerseniz bir sıkıntı yok. 200 TL cebinizde kalsın internetteki videolardan görüp kolayca yaparsınız.

Kablolar falan hazır geliyor sanırsam zaten PC toplu gelmişti PSU bağlantı kabloları da arkasında hazır şekilde duruyor. Teşekkürler hocam desteğin için.

Kablolar falan hazır geliyor sanırsam zaten PC toplu gelmişti PSU bağlantı kabloları da arkasında hazır şekilde duruyor. Teşekkürler hocam desteğin için.

Kablolar takılı olur zaten. Eğer SATA kablosu yoksa bilgisayarcıdan alır takarsın.

Hocam 8 GB RAM'e 4 GB RAM takabilirsin lakin ilk önce cihazın anakart modelinin datasheet'ine bakıp anakartın kaç GB RAM'leri desteklediğini öğrenmen gerek ardından cihazda takılı olan RAM'in MHz'sine bakman lazım 3200 MHz 4 GB RAM'i gidip 2400MHz 8 GB RAM'le beraber çalıştıramazsın 2sininde frekansları aynı olmalı 2 4 8 16 olması mühim değil ve anakartın desteklediği RAM Boyutuna'da bakman lazım tabii ki senin RAM'le aynı MHz değerinde 4 GB RAM takabilirsin eğer anakartın destekliyorsa

Hocam 8 GB RAM'e 4 GB RAM takabilirsin lakin ilk önce cihazın anakart modelinin datasheet'ine bakıp anakartın kaç GB RAM'leri desteklediğini öğrenmen gerek ardından cihazda takılı olan RAM'in MHz'sine bakman lazım 3200 MHz 4 GB RAM'i gidip 2400MHz 8 GB RAM'le beraber çalıştıramazsın 2sininde frekansları aynı olmalı 2 4 8 16 olması mühim değil ve anakartın desteklediği RAM Boyutuna'da bakman lazım tabii ki senin RAM'le aynı MHz değerinde 4 GB RAM takabilirsin eğer anakartın destekliyorsa.

Hocam şu anki RAM G.Skill F4-2133C15S modeli. 8 GB 2133 MHz. Aynı RAM'ın 4 GB versiyonu var. Anakartım Gigabyte H110M-S2V

Arkadaşlar merhaba. Şu an tek soket 8 GB RAM var ama yeterli gelmiyor. İkinci sokete 4 GB RAM takılabilir mi ve bir artısı olur mu? Belki bilenleriniz vardır DADG V2 kullanıyorum anakart Gigabyte H110M-S2V.
hocam ben öncesinde kullanmıştım 8+4 mhz değerleri aynı olsun yeter bide cl değerleri arasında 1 2 fark olsun yoksa sıkıntı.

hocam ben öncesinde kullanmıştım 8+4 mhz değerleri aynı olsun yeter bide cl değerleri arasında 1 2 fark olsun yoksa sıkıntı.
Hocam CL değeri dediğin ne oluyor? Bu listede 2133mhz GSKILL 2 tane RAM var zaten birisi şu an üstündeki diğeri de 4GB olan almak istediğim.(Hatta sipariş oluşturduğum:)) Sadece birisinde SS yazıyor diğerinde DS.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18,8 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı