8 GB RAM'in yanına 4 GB RAM takınca bilgisayar görmüyor

yemrewest

Hectopat
Merhaba, bilgisayarımda 8 GB RAM takılı ve yanında boş bir slot var. Oraya 4 GB RAM'i takmaya çalıştım mandalını vs kapattım ve bilgisayarı çalıştırdım ancak 4 GB RAM'i görmedi. Biraz uğraşmama rağmen sorunu çözemedim. Doğru taktığımı varsayarak sorunun çözümünü arıyorum. Anakartım ASUS Prime A320-K

Aldığınız RAM anakartınıza uyumlu mu ? Eğer uyumluysa RAM slotlarının yerlerini değiştirerek dener misiniz ? Ayrıca RAM'ler birbirine uyumlu değilse de görmeme sorunu yaşanabiliyor.

Aldığınız RAM anakartınıza uyumlu mu? Eğer uyumluysa RAM slotlarının yerlerini değiştirerek dener misiniz? Ayrıca RAM'ler birbirine uyumlu değilse de görmeme sorunu yaşanabiliyor.

Anakart da DDR4, RAM'ler de DDR4 başka herhangi bir şey var mı bilmiyorum uyumluluk hakkında. RAM'lerin birbiri ile uyumlu olup olmadığını nasıl anlayacağım?

Anakart da DDR4, RAM'ler de DDR4 başka herhangi bir şey var mı bilmiyorum uyumluluk hakkında. RAM'lerin birbiri ile uyumlu olup olmadığını nasıl anlayacağım?

CPU-Z yükleyip RAM'inizin bütün bilgilerini öğrenebilirsiniz. Görmüyorsa uyumlu olmayabilir. RAM'lerin üstünde mhz ve CL değerleri yazıyor olabilir. Onlara da bakmanızı öneririm.

Technopatta bulunan RAM uyumluluğu konusunu bulamadım bir konu başlığı altında güzelce açıklanmıştı fakat alternatif olarak;
Bu sitede yazılanlardan anlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı