8 GB RAM'le oyunlarda yetersiz bellek hatası

SWAMP133

Centipat
Daha fazla  
1650 Super + Ryzen 3 3100 sistemim var. PC 4 aylık ve bu zamana kadar hiçbir oyunda hata almadım. Son 2 gündür Valorant, Apex Legends, GTA V gibi oyunlarda girince hata almaya başladım. RAM'im 8 GB 3000 MHz ama görev yöneticisinde 2133 MHz 4.5 GB gösteriyor, önceden böyle göstermiyordu. Bu hatayı nasıl çözebilirim?
Windows 10.

ram foto.png
foto 1.jpg
foto 2.jpg
foto 3.jpg
foto 4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Format yazılım kaynaklı sorunlara %75 çözümdür, deneyin derim.

Sanırım çift kanal RAM kullanıyorsunuz. Rastgele birini anakarttan çıkarın, çalışırsa çıkarttığınız belleği, çalışmazsa anakart üzerindeki belleğin pinini silgi yardımıyla hafif şekilde silin, anakart yuvasını da yumuşak fırça ile temizleyin. Temassızlık yapıyor olabilir.
Format yazılım kaynaklı sorunlara %75 çözümdür, deneyin derim.
Her soruna format demek kolay olmalı. 😎

Sanırım çift kanal RAM kullanıyorsunuz. Rastgele birini anakarttan çıkarın, çalışırsa çıkarttığınız belleği, çalışmazsa anakart üzerindeki belleğin pinini silgi yardımıyla hafif şekilde silin, anakart yuvasını da yumuşak fırça ile temizleyin. Temassızlık yapıyor olabilir.

1619456469856.png

Kullanılan yuva 1/4 diyor ama.

Eki Görüntüle 993687

Kullanılan yuva 1/4 diyor ama.
Zaten öyle dediği için dedim. 8 GB RAM Dual olmadığı sürece 4.5 GB'a yazılımsal veya donanımsal bir değişikliğe gidilmediği sürece düşmez, düşemez. Ayrıca Görev Yöneticisi pek doğru bilgiler vermiyor, CPU-Z daha verileri daha iyi olur.

Tek kanallı. 8gb

Hayır zaten 4 GB ekran kartım yeterli oluyordu.
RAM'lerin modelini söyler misiniz? Ayrıca Memtest86 ile test yapın, çok anormal bir durum çünkü. Bu olay olmadan önce herhangi bir şey yaptınız mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM'lerin modelini söyler misiniz? Ayrıca Memtest86 ile test yapın, çok anormal bir durum çünkü. Bu olay olmadan önce herhangi bir şey yaptınız mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

G.Skill 8 GB 3000 MHz RAM'i kırmızı renk olan. Olay olmadan önce bir şey yaptım bilmiyorum Windows üzerindeyse yapmadım.

Aslında bir şey yaptım şimdi aklıma geldi ama o nedenden dolayı olacağını pek düşünmüyorum.

Geri
Yukarı