8 GB RAM'li M2 MacBook Air ile Neler Yapılabilir?

Daha fazla  
Merhaba,

Video editlemek, 4K video izlemek, metin işleri, internette yoğun gezinme ve arada sırada LoL oynamak için 8 GB RAM'li M2 MacBook Air yeterli midir, bir de fansız olduğu için edit ve oyun esnasında vs çok ısınır mı? Teşekkürler.

Merhaba,

Video editlemek, 4K video izlemek, metin işleri, internette yoğun gezinme ve arada sırada LoL oynamak için 8 GB RAM'li M2 MacBook Air yeterli midir, bir de fansız olduğu için edit ve oyun esnasında vs çok ısınır mı? Teşekkürler.

LoL için derken? Mac için LoL oyununun desteği bulunmamakta. Sanal cihaz üzerinden oynayacaksanız da tahminen oynatmaz ama olur da oynatırsa alacağınız FPS 10-15 FPS'ler olabilir. Oyun oynatmayacağı için ısınma konusunda endişeniz olmasın. Edit sırasında ısınır mı bilemem fakat yoğun işlerde ısınıyor. Ben kullandığım zaman yazılım için kullanmıştım o zamanda ısınıyordu.
Edit: Sitesinde yeni gördüm. LoL için destek getirmişler.

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL için derken? Mac için LoL oyununun desteği bulunmamakta. Sanal cihaz üzerinden oynayacaksanızda tahminen oynatmaz ama olurda oynatırsa alacağınız FPS 10-15 FPS'ler olabilir. Oyun oynatmayacağı için ısınma konusunda endişeniz olmasın. Edit sırasında ısınır mı bilemem fakat yoğun işlerde ısınıyor. Ben kullandığım zaman yazılım için kullanmıştım o zamanda ısınıyordu.
Anladım. LoL çalıştırıp çalıştırması çokta önemli değil açıkçası zira oyun oynamak için almıyorum. Çok fazla ısınıp performans kaybı oluyor muydu acaba? Pro modeller epey pahalı.

Anladım. LoL çalıştırıp çalıştırması çok da önemli değil açıkçası zira oyun oynamak için almıyorum. Çok fazla ısınıp performans kaybı oluyor muydu acaba? Pro modeller epey pahalı.

Benim yaptığım iş nedeniyle performans kaybı oluyordu maalesef. Big data işlemleriyle uğraştığım için laptopun ekranı bazen tamamen donuyor gibi hissediyordum. 8 GB RAM benim yaptığım işlere yetmiyordu zaten. Aynı işi 32 GB RAM'li bilgisayarımda da yaparken ağzına kadar RAM bellek doluyordu sonuçta. Edit sırasında size sorun çıkartıp çıkartamayacağı ile ilgilide net bilgi söyleyemiyorum. RAM belleği dolduracak kadar ya da işlemcinin işlem kapasitesini zorlayacak kadar büyük işler yapıyorsanız yetersiz gelecektir. Render alırken tahmin ettiğinizden daha fazla zaman yiyebilir. Fakat büyük işler yapmıyorsanız işinizi göreceğini düşünüyorum.

Bende M1 MacBook var çok kaliteli bir PC. Video editlerken çok işime yarıyor ama oyun açısından hayal kırıklıgına ugrayabilirsin. İlk 6 ay ısınmadan oynarsın diğer sene ve aylar aşırı ısınıyor kasma ihtimali yok ama sosyal medya video editi kücük işler icin cok ideal bir PC. Büyük MB olmayan oyunlar güzel oynanıyor. Ve hayır edit yaparken hiç sorun yaşamadım ısınma konusunda, video izlerkende

LoL için derken? Mac için LoL oyununun desteği bulunmamakta. Sanal cihaz üzerinden oynayacaksanızda tahminen oynatmaz ama olurda oynatırsa alacağınız FPS 10-15 FPS'ler olabilir. Oyun oynatmayacağı için ısınma konusunda endişeniz olmasın.

Mac için LoL desteği var. Fena performansta vermiyor ayrıca. Sanal makineye kursanda 10-15 FPS'ten çok daha fazlasını verir. Sen bayağı bir geride kalmışsın.

Merhaba,

İstediğin işler için gayet yeterli ama ileride sıkıntı çekmemen için M1 16 GB RAM öneririm. 8 GB RAM üzer.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mac için LoL desteği var. Fena performansta vermiyor ayrıca. Sanal makineye kursanda 10-15 FPS'ten çok daha fazlasını verir. Sen bayağı bir geride kalmışsın.

İstediğin işler için gayet yeterli ama ileride sıkıntı çekmemen için M1 16 GB RAM öneririm. 8 GB RAM üzer.

Uzun süredir LoL oynamıyorum. Ben oyunu bırakalı bayağı oldu. Destek verdiyse amenna fakat oyun mevzusunda Mac'e güvenmiyorum. Tanıtımında gösterdikleri Control oyununu bile açmıyordu ben yüklediğimde. Sanal makineye kurduğum oyunların hiçbirini de kaldıramıyordu.

Uzun süredir LoL oynamıyorum. Ben oyunu bırakalı bayağı oldu. Destek verdiyse amenna fakat oyun mevzusunda Mac'e güvenmiyorum. Tanımında gösterdikleri Control oyununu bile açmıyordu ben yüklediğimde. Sanal makineye kurduğum oyunların hiçbirini de kaldıramıyordu.

LoL'ün azımsanamayacak bir Mac kitlesi var. Hatta Windows'a Vanguard getirecekler ama Mac sürümüne getirmeyecekler. Control içeren tanıtımı atar mısın merak ettim? Sanal makine için paralells mi kullandın?

Live sunumu esnasında kullandıkları video buydu birçok yerini kesmişler. Dünyanın en hızlı dahili grafik birimi kısmında Gaming olarak ayrıca anlatılmıştı. Neredeyse her etkinliğini canlı takip ediyorum Apple'ın işine gelmedikleri kısmı her defasında kesip atıyorlar. Bu yılda büyük ihtimal sürükle bırak yapılabileceğini anlattığı iOS özelliğini keser videodan öyle atar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanal makine için paralells mi kullandın?

Sanal makine için parallels kullandım. Sonrasında UTM ile kullanmıştım. Parallels daha verimli ve performanslı çalışıyordu. UTM kullandığımda RAM kıtlığı çekmiştim.

Sanal makine için parallels kullandım. Sonrasında utm ile kullanmıştım. Parallels daha verimli ve performanslı çalışıyordu. Utm kullandığımda RAM kıtlığı çekmiştim.

Utm sıkıntılı evet. Paralells e de TR de para verilmez ama kaçamak yollar var tabii :D. Paralells ile oyunlarda Apple'ın kendi yayınladığı gameportingtoolkit'den daha iyi performans alıyorum.

Geri
Yukarı