MacBook Air M1 16 GB vs MacBook Air M2 8 GB

Unntarned

Hectopat
Yer
Bakü
Daha fazla  
Meslek
Cybersecurity Engineer
MacBook Air M1 16 GB vs MacBook Air M.2 8 GB
Hangisini tercih etmeliyim? Oyun geliştirme, web geliştirme ve siber güvenlik uygulamaları kullanmak istiyorum. İnternette M1'in yetersiz olduğunu söylemişler oyun geliştirmede fakat M2 hakkında pek bilgi bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şöyle diyim M1 ve M2 arasında çok bir fark yok. Ayrıca M1'in 16GB olması da avantaj tavsiye ederim M1'i

Oyun geliştirme için neden Mac bakıyorsun? E siber güvenlik desen Linux ihtiyacın olacak. Yanlış cihaza bakıyorsun.
Windows istemiyorum. Apple ekosistemi içerisindeyim şuan ve Macbook ile işlerimi daha kolay hallederim diye düşünüyorum. İkinci boot olarak Linux yükleyeceğim. Büyük ihtimal M1 16GB alacağım arkadaşların verdiği tavsiyeler üzerine. Bir de anlamadığım şey neden oyun geliştirme için Macbook kullanılmasın ki?

Windows istemiyorum. Apple ekosistemi içerisindeyim şuan ve Macbook ile işlerimi daha kolay hallederim diye düşünüyorum. İkinci boot olarak Linux yükleyeceğim. Büyük ihtimal M1 16GB alacağım arkadaşların verdiği tavsiyeler üzerine. Bir de anlamadığım şey neden oyun geliştirme için Macbook kullanılmasın ki?

Oyun için ekran kartına ihtiyacın var. Hadi diyelim Unity kullanacaksın, Air fansız olduğundan bu tarz işlemler için çok uygun değil. Linux desen zaten MacBook ve istediğin ekosistem için kilit nokta macOS, cihazın fiziksel hali değil. O cihazdan macOS çıkardığın zaman MacBook almanın da çok anlamı kalmıyor zaten 32K’ya OLED ekranlı güncel işlemcili Zenbook var zaten.

Geri
Yukarı